Наукова робота “Досвід зарубіжних країн щодо соціального захисту населення, боротьбі з безробіттям і бідністю”
Місце роботи: Індустріально педагогічний технікум КІ СУМДУ
Соціальна політика сучасної держави повинна бути зорієнтована не лише на підтримку наявного рівня соціальних гарантій і створення механізмів соціального захисту окремих найбільш уразливих соціальних груп, а й на реалізацію довготривалих програм щодо кардинальної зміни основ системи соціального захисту, підвищення її ефективності.
Безробіття – це важкий іспит не тільки для людини, що залишилася без роботи, а й для членів її сім’ї.
Безробітні втрачають почуття власної гідності, почуваються винними перед своїми близькими, впадають у стан депресії, що призводить до психічних розладів, самогубств та необдуманої асоціальної поведінки. Всі ці чинники підштовхують безробітних до політичної активності: участі у демонстраціях і мітингах, інших акціях протесту.
Наприклад, у сучасній Швеції держава проводить активну політику в сфері зайнятості, спрямовану на зниження безробіття.
Характерною рисою цієї політики є попередження безробіття, а не боротьба з його наслідками. Американська політика зайнятості також спрямована на залучення до процесу виробництва якомога ширших верств активного населення. Її результатом є збільшення кількості людей з низьким рівнем доходу, який проте перевищує допомогу по безробіттю.
Сучасні держави використовують різні засоби для вирішення проблеми бідності. Соціальна політика України знаходиться на недостатньо високому рівні, наразі відбувається її реформація.
Тому доцільним є звернути увагу на моделі соціальної політики( скандинавська, європейська, японська і американська). Але при цьому головне не сліпо слідувати обраній моделі соціальної діяльності держави, а вибрати найкращі аспекти з наявних, при цьому створити свою модель, яка буде базуватися на досвіді закордонних країн і насамперед покликана захищати інтереси громадян України та соціальної допомоги незахищеним верствам населення.