Система роботи вчителя з обдарованою дитиною на уроках української мови і літератури
Автор публікації
Вчитель української мови та літератури
Місце роботи: Комунальний заклад " Харківська спеціалізована школа № 93"
Посада: Місце роботи: Комунальний заклад " Харківська спеціалізована школа № 93"
Система роботи вчителя з обдарованою дитиною на уроках української мови і літератури
Модернізація національної освіти в Україні визначила необхідність розвитку інтелектуального, духовного потенціалу українського народу, вихід вітчизняної науки і культури на світовий рівень. У зв’язку з цим особливої актуальності набуває проблема формування української еліти. Тож виявлення розумової обдарованості (інтелектуальної чи творчої), спеціальних здібностей у дітей, їх розвиток і реалізація є однією з актуальних проблем на сучасному етапі розвитку педагогічної теорії та практики.
Вікно перегляду документа
Повідомлення містить тільки загальну теоретичну інформацію. Відсутні посилання на використані тематичні джерела. Не згодна із визначенням творчих методів для атмосфери, яка сприяє розкриттю обдарованості дитини (метод — це не умови!). Дякую.
Вчитель дуже добре виклала проблему доповіді. Але шкільній системі роботи з обдарованою дитиною є багато і проблем,і недоліків через відсутність системи виявлення і розвитку обдарованої дитини та відсутністю ефективних методик, які спрямовані на виявлення здібної та обдарованої молоді.Розвиток обдарованої школяра не вичерпується періодом його навчання, допомога потрібна і в період професійного самовизначення, у творчому становленні.Дякую.
Пошук обдарованої дитини і розвиток її здібностей – це об ємний пласт роботи. Алла Володимирівна пропонує широкий спект можливих варіантів діяльності з обдарованими учнями, ділиться своїми методами залучення їх до роботи на уроці, визначає завдання педагога. Доповідь варта уваги.
Алла Володимирівна пропонує своєрідне планування у роботі з обдарованою дитиною. Простежується поетапна підготовка від доолімпіадної до МАН. Під час підготовки вчитель надає перевагу пошуковим, дослідницьким методам, які є передумовою розвитку здібностей до певних видів діяльності; задатків. В своїй школі беру участь у Науковому товаристві “Ерудит”, тому обов*язково візьму ваші поради на замітку. Дякую!
Тема розкрита, відчувається індивідуальний підхід в її описанні. Самостійна робота,пошуковий і дослідницький підходи до засвоєних знань, умінь і навичок.створювати ситуації, поєднання груповою та індивідуальної роботи, урочною та позакласною – це все сприяє творчій активності
та спрямованості учня (цитую Вас). Насправді “рецепт” вдалої роботи, цікавого уроку простий…. Підготовка учнів до подібних конкурсів, МАН – це важка праця, але як приємно, коли є позитивні результати. Успіху Вам у роботі.