super@urok-ua.com

Конспект уроку – проекту з алгебри «Винесення спільного множника за дужки»

Автор публікації
Автор матеріалу: Конспект уроку – проекту з алгебри «Винесення спільного множника за дужки»
Посада: вчитель математики
Місце роботи: Шенгурівська ЗОШ І- ІІІ ступенів

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Оскільки вчитель є організатором освітнього процесу, то його основною метою є пробудити і підтримати прагнення дітей до пізнання. Це спонукає вчителя шукати шляхи підвищення інтересу учнів до навчання, урізноманітнюючи його зміст, форми та прийоми через використання інновацій. На даний момент у практику я використовую наступні види технологій: проектні технології, тобто ті, що забезпечують інтеграцію знань і вмінь із різних видів діяльності; ігрові технології, які формують навички розв’язувати творчі завдання на основі вибору альтернативних варіантів; інформаційно-комунікаційні технології. Впроваджую наступні інноваційні технології: технологія розвивального навчання; інтерактивні методики, куди включаю роботу в групах, метод проектів, «мозкова атака», , «валіза», «незакінчене речення», рольові та ділові ігри, «ланцюг понять», «шкала думок», групова дискусія, взаємне навчання; технологія проблемного навчання. Тому у педагогічній практиці використовую такі форми уроків:
урок-практикум, урок-пошук, урок-дискусія, урок-мандрівка, урок-залік тощо. Впровадження інноваційних методів навчання здійснюю за такими напрямками: демократизація навчального процесу; суттєва зміна ролі вчителя у навчальному процесі; індивідуалізація навчального процесу; інформатизації навчального процесу; інтенсифікація навчального процесу та максимальна активізація учнів у ньому; використання проблемного підходу до навчання; удосконалення системи контролю (в тому числі тестового контролю) знань, навичок та вмінь, набутих учнями. Один із інноваційних методів, який я використовую у своїй діяльності – це метод навчальних проектів – самостійна діяльність учнів (індивідуальна, парна, групова), що передбачає сукупність певних дій, документів, текстів з метою розв’язання деякої проблеми з отриманням кінцевого результату практично важливого для учасників проекту (якщо це теоретична проблема, то пропонується конкретне її розв’язання, якщо практична – конкретний результат, готовий до впровадження). Даний метод передбачає гуманізацію, демократизацію та реалізацію впровадження індивідуалізації навчального процесу; сприяє інтелектуальному розвитку учнів; виробленню дослідницьких, творчих, пізнавальних навичок; критичного мислення. Застосовую ІКТ. Комп’ютер – це одночасно калькулятор, тренажер, засіб контролю й оцінки знань, засіб моделювання, ідеальна електронна дошка. Застосування інноваційних технологій допомагає учневі: самостійно розібрати матеріал, використовуючи підказки і текстові довідники; провести самоконтроль; розширити знання по довідниках; працювати в індивідуальному темпі; ліквідувати пробіли в освоєнні якої-небудь теми. Застосування інноваційних технологій допомагає вчителеві: заощадити навчальний час, затрачуваний на опитування, і особистий час учителя, що йде на перевірку результатів виконаної учнями роботи; побудувати модель функціонування зворотного зв’язку між учнями і вчителем при вивченні нового матеріалу; враховувати індивідуальні особливості учнів; оперативно організувати перевірку виконаної роботи.

Вікно перегляду документа

Вікно перегляду презентації

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Урок – проект зацікавив. Вчитель творчо організовує роботу учнів, використовує сучасні форми і методи навчання. Катерина Дмитрівна прагне наблизити матеріал уроку до життя. Сподобалось початок уроку, мотивація.