Методична розробка з історії України “Проблеми етногенезу українського народу”

Автор публікації
Автор матеріалу: Методична розробка з історії України “Проблеми етногенезу українського народу”
Посада: викладач історії України
Місце роботи: Кам'янський коледж фізичного виховання

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Після досягнення Україною незалежності надзвичайно гостро постала необхідність наукового та ідеологічного обґрунтування права нашого народу на власну самостійну державу. У цьому контексті на перше місце висувається пошук витоків та джерел становлення українського етносу. Адже дослідження етногенезу було і залишається базою для побудови усієї подальшою етнічної історії народу, складання певної думки про себе з-поміж інших етносів.
У даному навчальному проекті запропоновано методику проведення семінарських занять у формі «круглого столу» із застосуванням інноваційних
методів навчання ( метод проекту) та розв’язанням проблемного питання.
Актуальність обраних методів проведення заняття полягає в тому, що вони покликані вирішувати одне з пріоритетних завдань сучасної освіти- виховання соціально – орієнтованої особистості, людини з активною громадською позицією.
Саме застосування методу проектів допомагає формувати особистісні риси, які розвиваються лише в діяльності. Під час роботи над проектом студенти набувають досвіду індивідуальної самостійної діяльності. Даний метод стимулює молодь до вирішення проблем, розвиває критичне мислення, формує навички роботи з інформацією, допомагає вирішувати пізнавальні й творчі завдання у співпраці, де студенти виконують соціальні ролі.
Застосування дослідницьких проектів сприяє розвитку історичного мислення, надає можливість доторкнутися до минулого, що робить процес вивчення історичних подій більш цікавим. Все це в повній мірі дозволяє досягти поставлених дидактичних і виховних цілей заняття. Обрана тема має важливе виховне значення. Вона сприяє формуванню національно свідомої людини, яка здатна оберігати і примножувати цінності нації.

Вікно перегляду документа

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
0
(0)

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Методична розробка з історії України демонструє застосування дослідницьких проектів сприяє розвитку історичного мислення, надає можливість доторкнутися до минулого, що робить процес вивчення історичних подій більш цікавим. Все це в повній мірі дозволяє досягти поставлених дидактичних і виховних цілей заняття. Обрана тема має важливе виховне значення.