Методична розробка з історії України “Проблеми етногенезу українського народу”
Місце роботи: Кам'янський коледж фізичного виховання
Після досягнення Україною незалежності надзвичайно гостро постала необхідність наукового та ідеологічного обґрунтування права нашого народу на власну самостійну державу. У цьому контексті на перше місце висувається пошук витоків та джерел становлення українського етносу. Адже дослідження етногенезу було і залишається базою для побудови усієї подальшою етнічної історії народу, складання певної думки про себе з-поміж інших етносів.
У даному навчальному проекті запропоновано методику проведення семінарських занять у формі «круглого столу» із застосуванням інноваційних
методів навчання ( метод проекту) та розв’язанням проблемного питання.
Актуальність обраних методів проведення заняття полягає в тому, що вони покликані вирішувати одне з пріоритетних завдань сучасної освіти- виховання соціально – орієнтованої особистості, людини з активною громадською позицією.
Саме застосування методу проектів допомагає формувати особистісні риси, які розвиваються лише в діяльності. Під час роботи над проектом студенти набувають досвіду індивідуальної самостійної діяльності. Даний метод стимулює молодь до вирішення проблем, розвиває критичне мислення, формує навички роботи з інформацією, допомагає вирішувати пізнавальні й творчі завдання у співпраці, де студенти виконують соціальні ролі.
Застосування дослідницьких проектів сприяє розвитку історичного мислення, надає можливість доторкнутися до минулого, що робить процес вивчення історичних подій більш цікавим. Все це в повній мірі дозволяє досягти поставлених дидактичних і виховних цілей заняття. Обрана тема має важливе виховне значення. Вона сприяє формуванню національно свідомої людини, яка здатна оберігати і примножувати цінності нації.
Методична розробка з історії України демонструє застосування дослідницьких проектів сприяє розвитку історичного мислення, надає можливість доторкнутися до минулого, що робить процес вивчення історичних подій більш цікавим. Все це в повній мірі дозволяє досягти поставлених дидактичних і виховних цілей заняття. Обрана тема має важливе виховне значення.