super@urok-ua.com

Т. Шевченко. Україна – частина Шевченка. Вірш «Садок вишневий коло хати»

Автор публікації
Автор матеріалу: Т. Шевченко. Україна – частина Шевченка. Вірш «Садок вишневий коло хати»
Посада: учитель української мови та літератури
Місце роботи: Новоукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№6 Кіровоградської області

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Вікно перегляду документа
Короткий опис документу

Документ описує урок, присвячений творчості та життю видатного українського поета Тараса Шевченка, зокрема його віршу “Садок вишневий коло хати”.

Мета уроку:

  • Ознайомити учнів із життям та творчістю Т. Шевченка.
  • Викликати зацікавлення його особистістю та творами.
  • Допомогти усвідомити ідейно-художню цінність поезії.
  • Розвивати вміння виразно читати та аналізувати поезію.
  • Виховувати почуття пошани до Т. Шевченка та любові до рідного краю.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: портрет письменника, мультимедійна презентація, ноутбук, магнітофон, диск із музичним твором, кросворд, порівняльна таблиця.

Перебіг уроку:

  1. Вступне слово вчителя.
  2. Ігри та вправи для зацікавлення учнів.
  3. Оголошення теми та мети уроку.
  4. Актуалізація опорних знань через випереджувальні завдання.
  5. Рольова гра “Як Тарас чумакував”.
  6. Слово вчителя про Батьківщину.
  7. Аналіз поезії “Садок вишневий коло хати”.
  8. Мистецька гра “Я – мистецтвознавець”.
  9. Художній аналіз поезії.
  10. Рефлексія та підведення підсумків уроку.
  11. Домашнє завдання: вивчити вірш напам’ять, написати твір-мініатюру.
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Проведена велика підготовча робота, але всього запланованого не виконати за урок. Гарним вважаю детальний художній аналіз вірша. Але недоречно було дати таблицю з порівняльним аналізом поезії та репродукції картини, нехай учні за конкретними завданнями зробили б це самостійно. Порада: уникайте словосполучення “підготовлений учень”. Дякую.

  2. Вчитель використовує на уроці індивідуальну та колективну діяльність. Методи відповідають особистісно орієнтованому навчанню. Привернула увагу гра “Мажор-мінор”, яка допомагає визначити настрій твору. Кожен етап уроку продуманий, логічно завершений.