Усний журнал «Сучасний літературний процес: імена і тенденції»
Місце роботи: Ізяславський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей" ім. О. Кушнірука
«Усний журнал» – це колективна форма навчально-виховної роботи, активна форма організації дозвілля, засіб виховання суспільної активності учнів.
З метою створення емоційної атмосфери у виховному заході використано поетичні паузи, інтерактивні вікторини, ігри тощо.
Роль письменника у суспільстві надзвичайно важлива. Письменник — це очі, думки та совість суспільства. Честність, спроможність хоробро дивитися у вічі дійсності і відкрито говорити правду – риси справжнього письменника. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є відгуком часу і в той же час — формотворчим элементом історичного періоду та його культурного розвитку. У цьому виховному заході чітко доведено , що молоде покоління письменників і поетів прагне подивитися на навколишній світ по-новому, а не під кутом методу “соцреалізму”. У літературі почали з’являтись нові теми, зрештою, змінився і підхід до слова. У роботі чітко розкрито визначальні риси постмодернізму : поєднання різних стильових тенденцій, частково опозиційність, універсальність проблематики, позачасовість і позапросторовість зображення, епатажність, зміну функцій автора та героїв, прагнення поєднати істини різних культур, іронічність, пародійність тощо.
Мета заходу розкрита поверхово: знання учнів не були поглиблені, бо дуже непереконлива інформація про письменників; відсутні назви сторінок усного журналу; творчі здібності учнів не вдосконалювалися; презентація із траурним фоном враження складає гнітюче. Вибачте, якщо не згодні.