Виховний захід для учнів 5 класу на тему: Родинне свято «Про те, що дорого і свято»
Місце роботи: КЗ "Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 8"
У наш час, який характеризується значними негараздами та хаосом, невизначеністю та нестабільністю, стає надзвичайно актуальним питання відродження духовності та людяності. Кожен вкладає в це слово свій зміст, але від цього значення його не змінюється.
Великий педагог А. С. Макаренко висловлювався: «Виховувати традиції, зберігати їх – надзвичайно важливе завдання виховної роботи». Отже, в сімейних традиціях закріплюється багаторічний досвід, накопичується мудрість родинного виховання. Вони активізують життя дітей у сім’ї, сприяють розвитку ініціативи і самодіяльності, під їх впливом молоде покоління набуває організаторських і трудових умінь, навичок та звичок.
Мета виховного заходу:
- Ознайомити учнів із традиціями та звичаями українського народу, рідного краю;
- Розвивати здібності учнів, увагу, пам’ять, уміння декламувати вірші;
- Виховувати любов до національної культури, традицій, пісні.
Інсценізації потребують плідної роботи вчителя та учнів, хоча сам результат того вартує. Запропонований матеріал є корисним. Пісня “Одна калина” об”єднує усіх учасників свята.
Дуже люблю театралізовані постановки, тому ця розробка мені подобається, в першу чергу, тим, що це ціле дійство, де господар і господиня зустрічають гостей, приймають їх за правилами народної гостинності хлібом та сіллю. Але святкову атмосферу створюють пісні та вірші. Дякую!
За змістом захід повністю відповідає загальним виховним завданням. Взяла на замітку : легенду. Сподобалось те що було залучення ІКТ.
Можна було б добавити ,щоб учні в ході заходу дізналися історію свята «День матері», а також те, як цей день святкують в різних країнах
Назва заходу вже наводить на роздуми, зацікавлює дітей. господар і господиня вдало розпочинають дійство, впродовж свята знайомлять всіх присутніх із народними традиціями, звичаями. Заключна пісня “Одна калина” вдало завершує захід.