Вправи з ключами до теми “Іменник”, 6 клас
Місце роботи: Марганецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12
Відомий американський фізик Карл Дарроу казав: «Ми захоплюємося нашою наукою, але як заразити молодь цим захопленням? … Звичайний у цих випадках метод – здивувати, вразити. Проблема в тому, що людину не можна здивувати, якщо вона не знайома з тією ситуацією, у яку ваш сюрприз вносить вирішальні зміни. Але в кожній сфері для новачка можна знайти захопливий, повчальний бік справи й подати її у формі, що викличе гострий інтерес». Тож для створення цікавої ситуації я запроваджую вправи з ключами. Прийом цей не новий, але вдало дібраний мовний матеріал таких вправ значно розширює ефективність його використання. Зокрема, ключі до вправ водночас можуть бути своєрідними епіграфами до тієї чи іншої мовної теми. Пошук таких ключів сприяє концентрації уваги учнів, активізує їхнє мислення, а мені, як учителю дає змогу чітко окреслити мету заняття, використати виховний потенціал вислову.
Поділяю думки колег, які написали відгуки про Вашу публікацію. Вже завантажила Ваш матеріал, тому обов*язково його використаю у своїй роботі. Дякую!
Цікава ідея дедактичного матеріалу для закріплення та повторення теми. Завдання запропоновані в збірочці підібрані так, що охоплюють усі найважливіші відомості з теми, що розглядається. Передбачена їх перевірка, так званий ключ, що дає можливість давати ці завдання, як самостійну роботу.
Дидактичний матеріал потрібний та корисний для успішного засвоєння навчального матеріалу та формування ключової компетентності – вміння вчитися. Вчитель вдало застосовує вправи з ключами, для того, щоб зацікавити учнів навчанням.