Як встановити туристичний тент

Встановлення туристичного тенту — важлива процедура у багатоденному поході. Якщо вона правильно виконана, то намет забезпечить комфортний відпочинок. Інакше, він може протекти, впасти, нерівно стояти, тож виспатись не вдасться.

Перед тим як купити туристичний тент варто дослідити особливості його встановлення. Моделі можуть мати різну конструкцію, але для основних різновидів діють стандартні вимоги, яких варто дотримуватись.

туристичний тент

Правила встановлення туристичного тенту

При розміщенні туристичного намету потрібно дотримуватись наступних рекомендацій:

 • В дощову погоду спорядження слід діставати з рюкзака одразу перед встановленням, щоб запобігти зайвому намокання.
 • В лісі краще розкладати намет під кронами великих дерев, це зменшить намокання матеріалу.
 • При вітряній погоді варто обрати максимально затишне місце, до якого не доходять пориви сильного вітру (якщо є така можливість).
 • Кілочки намету краще притиснути важким предметом для додаткового захисту.
 • Ділянка для встановлення має бути максимально рівною, щоб уникнути падіння намету.

Слід уникати встановлення намету безпосередньо на березі річок, озер або інших водойм. Це створює небезпеку підтоплення під час циклів приливів та відливів. Не варто обирати місцем розміщення болотисту місцевість, адже тоді спокійному відпочинку буде дошкуляти комашня. При походах в гори не варто встановлювати намет на вершині або хребті, адже там прохолодно та вітряно. Краще обрати більш комфортну ділянку на схилі, а як виникне потреба насолодитись краєвидами — піднятись на гору.

Послідовність розкладання намету

Серед широкого асортименту найбільш популярними є одномісні або багатомісні конструкції купольної форми з зовнішнім тентом. Тому саме на правилах їхнього розкладання варто зосередити увагу. Вона проходить за наступною послідовною процедурою:

 • Вибрати рівне комфортне місце для встановлення (керуючись рекомендаціями, наданими в попередньому розділі статті).
 • Очистити місцевість від гілок, листя та іншого сміття.
 • Розкласти на землі внутрішній тент намету.
 • Скласти дуги та встановити їх у спеціальні кріплення в нижній частині тенту.
 • Зафіксувати тент на дугах за допомогою гачків, зав’язок або інших конструкцій, передбачених виробником.
 • Вбити в землю на достатню глибину кілочки, щоб зафіксувати намет (краще використовувати молоток, але якщо його немає з собою, то можна використати камінь чи інші підручні елементи).
 • Розтягнути зовнішній тент та зафіксувати за допомогою кілочків.

Для типової конструкції розкладання виглядає таким чином, хоча різні виробники пропонують бочкоподібні, геодезичні та інші різновиди нестандартних конструкцій. Краще перед покупкою туристичного намету розпитати консультанта про особливості конструкції та встановлення, щоб потім не зіштовхнутись з проблемами.

В туристичному інтернет-магазині TravelersClub можна ознайомитись та придбати намети, тенти та інше туристичне обладнання для комфортного відпочинку. Додатково можна купити спальні мішки, килимки та інше приладдя. З такими компонентами багатоденний похід буде максимально комфортним, як це можливо для таких ситуацій.

Правильно підібраний намет — це проста та доступна можливість забезпечити гарний сон, як для дорослих, так й для дітей, незалежно від погодних умов. Холод або жара, сильний вітер, хурделиця та інші факторі не стануть на перепоні отримання позитивних емоцій від єднання з природою.

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *