super@urok-ua.com

Збірник “Формування читацької компетентності учнів на уроках зарубіжної літератури”

Автор публікації
Автор матеріалу: Збірник “Формування читацької компетентності учнів на уроках зарубіжної літератури”
Посада: вчитель зарубіжної літератури
Місце роботи: Нововасилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Снігурівської районної ради

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Вікно перегляду документа
Короткий опис документу

Документ описує досвід Нововасилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з формування читацької компетентності учнів на уроках зарубіжної літератури. Укладачем є вчитель зарубіжної літератури Єндзевич А.В. В документі наголошено на важливості залучення сучасних школярів до читання у період зростаючої домінації цифрових технологій, які відволікають їхню увагу від книг. Основна мета – підготовка уважного читача з розвиненими творчими та пізнавальними здібностями.

Збірник включає рекомендації для вчителів, поради батькам, анкети, та пам’ятки для учнів. Він підкреслює стратегічне значення читацької культури як фундаментальної бази для розвитку інтелектуального потенціалу нації і соціальної активності українського суспільства. Підголошується роль учителя у використанні духовного потенціалу української та світової літератури для захисту молоді від негативного впливу масової культури.

Документ пропонує комплексний підхід до вирішення проблеми читання, включаючи методи зацікавлення учнів читанням, розвитку їх інтересу до створення потреби в читанні, допомогу у виборі літератури відповідно до вікових та особистісних інтересів. Підкреслюється значення нестандартних уроків та інтерактивних прийомів навчання у формуванні читацької компетентності і розвитку критичного мислення учнів.

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Велика подяка автору за підняття нагальної проблеми – втрати інтересу учнів до книги, до читання та завдання такого чудового предмету, як «Зарубіжна література», в умовах сьогодення. Наведені приклади цікавих інтерактивних форм роботи на уроці, які формують вдумливого читача, вміння вчитися протягом життя. Дуже слушною є думка автора про те, що всі інші технології повинні підкорятися книзі. Вважаю, що дана публікація буде корисною всім вчителям предметів гуманітарного циклу.

  2. Збірник Антоніни Володимирівни досить змістовний. Наведені приклади нестандартних уроків, їх цінність по формуванню високої читацької компетенції. Запропоновані інтерактивні прийоми роботи, цікаво представлені форми по залученню учнів до читання. Але найбільшого застосування в практиці заслуговує порадник “На допомогу вчителю зарубіжної літератури”.