Книги для дошкільнят: найцікавіші та найефективніші для розвитку вашої дитини
У розвитку дитини велику роль відіграють книги. Чим швидше батьки і вихователі залучать малюка до мистецтва слова, тим більше можливостей для всебічного розвитку отримає дитина. Дитячі книги є джерелом знань про навколишній світ, про людину і суспільство, традиції власної нації та інших.
Дитяча література як вид мистецтва
Літературні твори, написані про дітей і для дітей, слугують дієвим чинником виховання підростаючого покоління. Серед функцій дитячих творів можна виділити:
- розширення словникового запасу дитини;
- збільшення можливостей пізнання світу;
- забезпечення естетичних потреб;
- розвиток уяви, творчих здібностей;
- створення правильної поведінкової моделі.
Проте потреба у спілкуванні з книгою не виникає просто так, її треба виховати. Саме тому провідна роль у залученні дитини до мистецтва слова належить батькам і вихователям.
Як вибрати книги для дітей дошкільного віку
У ранньому дитячому віці важливим є не стільки текст, як тактильні відчуття від книжечки, загальне враження малюка. Формувати бібліотеку для нащадка можна вже з першого року життя. Зверніть увагу на так звані книжки-подушечки, зроблені з цупкого, але м’якого картону, з заокругленими краями. Такою є серія «Картинки для дитинки» від видавництва «Навчальна книга. Богдан».
Потурбуйтесь про те, щоб придбати видання різного розміру, особливо діткам приємно переглядати маленькі «четвертушки» та «восьмушки» (у порівнянні зі розміром стандартного листка А4). Також цікавими малюку будуть дитячі книжки у формі якоїсь тваринки чи предмета, що є героями оповідки, – зайчика, котика, машинки, паровозика тощо.
Книжки-панорами, які відкриваються в об’ємні ілюстрації, здатні надовго зацікавити малюка. Ще зверніть увагу на видання з рухомими ілюстраціями, де у персонажів змінюють положення частини тіла – крила, лапки, ручки, ніжки , очі.
Щодо змістового наповнення, то сюжетами літератури для дітей дошкільного віку є іграшки, тваринки, пори року, взаємини у родині, стосунки з друзями. Жанри, які використовують дитячі автори, – це віршики, загадки, небилиці, потішки, казки, невеликі оповідання.
Колекція популярних творів для найменших
Пропонуємо підбірку цікавої і корисної літератури для найменших:
- «Подорож у казку (Промінець) читаємо по складах». Видання адресоване маленьким читачам, які тільки починають знайомство з багатогранним мистецтвом слова. Це збірка казок – народних та авторських, які навчать відрізняти добро від зла, здійснювати хороші вчинки.
- «Так чи не так? Байки» М. Чумарної знайомлять малюків з навколишнім світом – тваринами і рослинами, їхніми особливостями. Твори подані у формі діалогу автора і читача, спонукають до творчого мислення, розвивають уяву.
- «Дивовижні казки перед сном». Збірка не нудних, а кумедних і веселих казкових історій навіє малюкам яскраві кольорові сни.
- «Коли Петсон сумує». Казка С. Нордквіста розповідає про пригоди дідуся Петсона та його кота Фіндуса, в автора є ціла серія таких історій під спільною назвою «Пригоди Петсона і Фіндуса».
- «Ой дива, такі дива!» Вірші Т. Момот для найменших слухачів і читачів про тваринок, іграшки, овочі та фрукти розповідають про наш дивовижний світ, їх можна вчити напам’ять та розповідати на дитячих святах.
Створіть бібліотечку для свого малюка, читайте з ним, прививайте любов до книг, а вони у відповідь відкриють дитині свої незліченні духовні скарби. Купити цікаві і барвисті книги для найменших можна в інтернет-магазині (https://dk-books.com/catalog/3441/) «Дім Книги».