Конспект уроку з літературного читання для 2 класу на тему Олександр Олесь «Біга зайчик – скакунець»

Автор публікації
Автор матеріалу: Конспект уроку з літературного читання для 2 класу на тему Олександр Олесь «Біга зайчик – скакунець»
Посада: вчитель початкових класів
Місце роботи: Білозерська ЗОШ І – ІІІ ст. №18 Добропільської міської ради Донецької обл.

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Даний тип і структура уроку відповідають його цілям і завданням. Застосовані форми і методи роботи забезпечують активну інтелектуальну роботу учнів на уроці. А саме:
1.Інформаційно – рецептивний: розповідь, опис, бесіда, робота з ілюстраціями, мультимедійна презентація, загадки ( активізація уваги та мислення, прийоми запам’ятовування, одержання з тексту чи ілюстрації підручника нових знань, робота з додатковим матеріалом).
2. Репродуктивний – словесні, наочні і практичні методи ( подання матеріалу в готовому викладі, контроль, самоконтроль, конкретизація і закріплення вже набутих знань).
3. Проблемно – пошуковий – пошукова діяльність учнів ( постановка проблемного питання, розв’язання проблеми і проблемних завдань), евристична бесіда ( постановка взаємозв’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення, різноманітна самостійна робота учнів).
4. Навчально – дослідницький – самостійна творча робота учнів на здобуття та розширення знань (активізація уваги та мислення, формування висновків).
До уроку ввійшли такі завдання, за допомогою яких можна перевірити набуті знання учнів, вміння читати, а також уміння застосувати знання у мовленні.
Структура уроку відповідає його типу – урок засвоєння нових знань. Саме така структура уроку, на мою думку, раціональна для розв’язання цих завдань. Вдало організована на уроці робота з формування основних мовно – мовленнєвих умінь і навичок. Належна увага надається збагаченню словникового запасу, проводиться робота над правильним інтонуванням . Звертається увага на дотримання мовного режиму. Доцільно використовується наочність і мультимедійна презентація.
На уроці домінують індивідуальні, парні форми навчання. Школярам надається можливість порівнююти й оцінююти різні підходи до того, що вивчалося на уроці. Ефективно організовано довідкове бюро, використовуються вправи на розвиток критичного мислення (метод передбачення). Діти – співавтори уроку, використовується можливість робити вибір і відстоювати власну позицію, складати власну оцінку виучуваним фактам і подіям, здійснюється пошукова діяльність, висловлюється повага до чужих поглядів. На уроці простежується міжпредметний зв’язок (українська мова, природознавство, образотворче мистецтво), створюється « ситуація успіху».

Вікно перегляду документа

Презентація

Вікно перегляду презентації

 

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Обрані форми і методи допомагають всебічному розвитку дитини, сприяють формуванню необхідних вмінь і навичок.Сподобалась проблемно – пошукова робота. Під час уроку учні вчаться висловлювати свою думку , міркувати, аналізувати. Дякую.