super@urok-ua.com

Конспект уроку з української літератури на тему: “Пісні літнього календарного циклу”. 6 клас

Автор публікації
Автор матеріалу: Конспект уроку з української літератури на тему: “Пісні літнього календарного циклу”. 6 клас
Посада: вчитель української мови та літератури
Місце роботи: Дзвиняцька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Вікно перегляду документа
Короткий опис документу

Документ представляє комбінований урок для учнів 6-го класу, спрямований на ознайомлення з обрядовою поезією українців, зокрема з піснями літнього календарного циклу. Урок розроблений вчителем української мови та літератури, М.В. Маціюком, із Дзвиняцької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Мета уроку:

  • Знайомство з літніми обрядовими піснями.
  • Розуміння магічної сили цих пісень для предків.
  • Формування естетичного сприйняття народних пісень.
  • Виховання любові до української культури.

Основні етапи уроку:

  1. Організаційний момент.
  2. Оголошення теми й мети уроку.
  3. Активізація пізнавально-творчої діяльності учнів через вікторину.
  4. Основний зміст уроку з обговоренням звичаїв та обрядів, робота в групах.
  5. Розв’язування тестових завдань.
  6. Підсумок уроку.
  7. Оголошення результатів.
  8. Домашнє завдання: вивчити обрядову поезію напам’ять та підготувати розповідь про свято Купала в рідному селі.
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Зразу зазначу, що нереально виконати за урок усе заплановане. Вчителька називає свій урок комбінованим, але відсутній етап перевірки домашнього завдання . Для вікторини 20 запитань багато. Занадто великі повідомлення. Тестові завдання та робота учнів на картках не визначені (навіть у додатках). Питання теорії літератури залишилися без уваги. Дякую.

  2. Гарний початок уроку: налаштування. Потім криптограма, вікторина, поділ на групи… А потім щось не зрозуміла. Дуже великі повідомлення дослідників. Чому декламатори аналізують вірші? Знову робота в групах. І тестові завдання. Коли ж ви це все встигнете?