Методична розробка відкритого заняття з фізики “Магнітне поле струму”
Місце роботи: Відокремлений структурний підрозділ Національного авіаційного університету Слов’янський коледж НАУ
Людину пронизують міріади магнітних полів різного походження. Вона звикла до магнітних явищ і ставиться до них поблажливо, часом навіть не підозрюючи, скільки магнітів навколо і яку дію (добру або погану) вони здійснюють на живі організми. Досить сказати, що Земля – гігантський блакитний магніт, а Сонце – жовта плазмова куля – ще більш грандіозний магніт. Як майбутні програмісти, що працюють із комп’ютерною технікою студенти повинні знати про магнітне поле та не забувати про його шкідливий вплив на живі організми.
Актуальність теми полягає в досить частому використанні приладів, які є джерелом магнітних полів різного походження, у практиці спеціаліста технічної галузі господарства. Також дана тема важлива для розуміння багатьох природних явищ: магнітної бурі, полярного сяйва та ін.
Авторкою стисло вдалося роглянути досить об’ємний матеріал, дати основні властивості магнітного поля , його характеристики, застосування в техніці . Сподобалось, що “суха” лекція розбавляється цікавими історичними фактами, впливом на людину, її здоров’я. Однак незрозуміло, чому лекція не супроводжувалась демонстраціями
Якщо це лекція, то чи доцільне письмове отитування і взаємоперевірка, якщо воно не оцінюється? Студенти отримали результат взаємоперевірки і далі все? На своїх заняттях, якщо застосовую даний прийом, то обов’язково при підведенні підсумку заняття виставляю оцінки враховуючи роботу на занятті, результати письмового, навіть міні-опитування. Це активізує групу на занятті. Але в кожного своя методика. Дякую за матеріал. Було цікаво ознайомитись з роботою колеги з іншого коледжу.
Дана розробка є цікавою та актуальною. Підібрані різні цікаві відомості про магніт та його властивості, вплив магнітного поля на організм людини. Даний сценарій буде корисним не тільки викладачам а й вчителям старших класів у школі.