Народна лялька. Виготовлення ляльки способом кручення
Автор публікації
вчитель трудового навчання
Місце роботи: Федорівська ЗОШ I-II ст.
Посада: Місце роботи: Федорівська ЗОШ I-II ст.
Народна лялька. Виготовлення ляльки способом кручення
Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг.
Здавен у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років.
Учитель вдало підібрала епіграф до уроку та створила позитивний настрій, що спонукає учнів до творчості. Виготовити ляльку способом кручення не складно. Технологічна карта складена детально та відображає кожний етап роботи. Напевно самий цікавий етап – оздоблення ляльки. Думаю, що кожний учень впорався із завданням та оздобив ляльку на власний смак. Матеріал до уроку можна використати у роботі над проектом “Лялька – оберіг” у 5-6 класах.
Марія Миколаївна на уроці трудового навчання відроджує народні традиції нашої країни. Дякую. Використано гарний епіграф до уроку про натхнення. Підготовлена технологічна карта допомагає учням у творчій послідовній роботі. Мета досягнута.
Конспект дуже стислий. За обраною тематикою можна краще було спланувати початок уроку, повідомити певну народознавчу інформацію. Позитивної мотивації і атмосферності додала б мелодійна українська народна пісня.
На початку уроку вчитель створює сприятливу емоційну атмосферу. Виготовлення ляльки-мотанки є творчим процесом, що захоплює дитину. Марія Миколаївна для цього підготувала гарний демонстраційний матеріал та технологічну картку , що супроводжується інструктажем з техніки безпеки. Такі уроки є відродженням народної культури України.