super@urok-ua.com

Презентація “Текстоцентрична та читацькоцентрична парадигма викладання зарубіжної літератури”

Автор публікації
Автор матеріалу: Презентація “Текстоцентрична та читацькоцентрична парадигма викладання зарубіжної літератури”
Посада: Вчитель зарубіжної літератури
Місце роботи: Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Головна компетентність педагога ХХІ століття – забезпечити навчальне середовище, яке сприяє благополуччю кожної дитини і формує її багатий духовний світ. Літературознавець О. Білецький наголошував, що історія літератури не тільки історія письменників, а й історія читачів. О. Потебня, видатний український філолог, вважав, що читач може краще за самого поета осягнути ідею твору, що сила твору не в тому, що розповів автор, а в тому, як він діє на читача. Сьогодні на часі новий формат викладання літератури – у центрі уроку знаходиться не ТЕКСТ, а УЧЕНЬ-ЧИТАЧ. Таким чином, у першому десятиріччі ХХІ століття текстоцентрична парадигма викладання літератури змінилася на читацькоцентричну.

Вікно перегляду презентації

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Ці парадигми дають вчителю можливість відкрити дивовижний світ літератури й захопити учня читанням. Адже важливе завдання сучасного уроку літератури – викликати в учнів живі емоції, рефлексії, спостереження, Дякую.

  2. Презентацію Наталії Василівни можна використовувати і при вивченні зарубіжної літератури,і з довідковою метою.Вона містить чимало інформативної наочності:схеми,графічно виділені ключові поняття та практичні завдання,орієнтовні завдання для аналізу тексту.Дякую