Презентція захисту проекту “Алфавіт мого міста”
Місце роботи: КЗО "НВК№72"ДМР
Патріотичне виховання дітей та учнівської молоді – це формування у молодого покоління високої національної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності незалежної України, сприяння становленню її правової, демократичної, соціальної держави.
Патріотизм – це здатність забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі утвердити вільний саморозвиток і збереження індивідуальності особистості, яка своєю творчою любов’ю до Батьківщини прагне знайти своє місце в сучасному досить мінливому світі.Любов до рідної землі проявляється у любові до рідного дому, родини, школи, вулиці на якій живеш.
Усвідомлення всього цього є фундаментом для формування патріотизму. Для виховання в дитині любові до рідної землі, поваги до її історії та природи, потрібно якомога раніше залучати її до колективно організованої діяльності. З власного досвіду роботи можна прийти до висновку ,що тільки активно засвоєні знання мають справжню цінність. Найбільш ефективною , з точки зору виховного та розвиваючого аспектів, є форма колективної діяльності, яку відносять до кооперативної ( за методом проектів). У кооперативній діяльності спільна тема, тому результати дослідження виступають колективним надбанням всіх учасників процесу дослідження.
Кожен вносить свою частку у єдине досягнення – продукт. Наслідком такого виду діяльності є нівелювання проявів конфліктності і конкуренції, а натомість утверджується співпраця й корпоративна єдність учасників дослідження. Зацікавленість кожного у якісному кінцевому продукті стимулює становлення взаємодопомоги, групового почуття корисності, що виступає основою інтеграції особистості в суспільство. Оскільки людина стає корисною для інших, відповідно відбувається формування почуття власної цінності.
Одним з ефективних методів виховання патріотизму учнів виступає метод проектів.
Під час створення проекту учні поглиблюють власні знання з історії рідного краю, вони самостійно збирають інформацію, аналізують її, роблять висновки, використовуючи даний матеріал, учні разом з класними керівниками та батьками виготовляють продукт проекту.
Дякую, пані Ірино, за змістовну екскурсію Вашим містом. Цікава сама ідея створення алфавіту, пов’язана з історичними місцями міста на Дніпрі. Думаю, що тему “Алфавіт”, Ваші учні опанували з великим задоволенням. Ви дійсно виховуєте патріотів свого міста і країни. Щиро Вам дякую!
Досить великий об єм роботи по підготовці проекту виконали учні, класний керівник, батьки. Дивовижне поєднання задуму і змістового компоненту. Презентація інформаційно багата, наповнена.