Чому так цінують медіаторів і як стати справжнім профі?
Життя без конфліктів неможливе. Суперечки виникають з різних причин, причому учасниками можуть бути як люди, так і компанії, і навіть держави. Кожна сторона вважає себе правою і хоче досягти певного результату, але наштовхується на опір. Вирішувати економічні, сімейні, трудові, адміністративні, податкові та інші конфлікти самостійно – не найкраща ідея, тому для цього залучають медіаторів. Це фахівці, які володіють сукупністю навичок та знань:
- вміють вести переговори різних рівнях;
- здатні підібрати оптимальний шлях врегулювання спору у кожній конкретній ситуації;
- розуміються в основах конфліктології;
- здатні діяти раціонально (на відміну учасників спору, які часто діють на емоціях);
- обізнані щодо правильної послідовності вирішення конфліктів.
Залучати до вирішення спору можуть спеціаліста з менеджменту конфліктів, який пройшов навчання за програмою https://bs.krok.edu.ua/magistr-z-mediaciji-ta-menedzhmentu-konfliktiv/ та отримав відповідний диплом, або представника іншої професії, який закінчив прискорений курс медіації.
Цінність кваліфікованого медіатора в тому, що за його допомогою вдається:
- значно зменшити кількість часу на врегулювання спору;
- скоротити кількість витрачених коштів, зокрема, уникнути чималих судових витрат;
- знайти компроміс у ситуації, коли учасники з якихось причин між собою не контактують;
- досягти остаточного завершення спору, адже обидві сторони будуть задоволені результатом;
- уникнути непотрібного розголосу та зберегти нормальні відносини.
Як стати медіатором?
Переговорникам добре платять, у них є перспективи кар’єрного зростання та безліч варіантів для застосування навичок, тому не дивно, що цією професією цікавляться представники різних спеціальностей. Відмінним стартом може бути магістратура у школі бізнесу, а тим, хто хоче використати навички в якійсь певній сфері діяльності (юриспруденції, освіті, психології тощо), підійде прискорена програма, де вам допоможуть освоїти базові інструменти медіатора .
Майбутнім фахівцям потрібно мати крім знань та навичок певні особистісні якості. Основні серед них: відповідальність, кмітливість, емоційна витримка, самоорганізація, вміння слухати, уважність, неупередженість, врівноваженість. Також ви маєте вміти знаходити спільну мову із різними категоріями людей і бути креативним, адже потрібно буде запропонувати такий варіант вирішення проблеми, який би влаштував усіх.