Інноваційні технології на уроках зарубіжної літератури
Місце роботи: Горьківська ЗОШ І-ІІІ ступенів
У рамках українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва 3» з 2014 року реалізується важливий проект «Уроки з підприємницьким тлом», мета якого – розширення можливості формування підприємницької компетентності учнів не тільки на уроках економіки, а й на уроках інших шкільних предметів.
В представлених конспектах уроків розкрита «проблемність» змісту повідомлень на уроці, які стимулюють дискусію, обговорення, пошук різних джерел інформації, зіткнення думок і переконань. Проблемна ситуація є стержнем міжпредметних навчальних проектів, інтерактивних вправ, рольових ігор. Проблемність змісту є однією з передумов інтегрованого уроку, що показує учням потребу комплексного підходу до вивчення теми.
Не всі теми шкільної програми можна подати крізь призму підприємливості, але підприємницьку компетентність можна розвивати на кожному уроці через відповідні форми роботи – тобто через ті навчальні методи, які спонукатимуть учня бути ініціативним, активним, комунікабельним, відповідальним, передбачливим, толерантним тощо. Ці форми відображають діяльнісний підхід до навчально-виховного процесу, який прийшов на зміну трансляторної школи. Суть цього підходу полягає в тому, що найефективніше навчання тоді, коли учні, залучивши різні відчуття, діють. Реалізації діяльнісного підходу сприяють інтерактивні методи навчання. Впровадження цих методів, смарт-освіти, проектних технологій у навчальний процес забезпечує компетентнісно орієнтоване навчання в школі як гарантію якісної освіти. Ефективність інтерактивних методів підтверджена практикою: діти з приємністю вчаться через гру та спільну діяльність, бо це випливає з їхньої природи. Рольові ігри, що виконують учні на уроці, переносять їх у таке бажане доросле життя, допомагають побачити світ і себе в ньому збоку, підвищують самооцінку і попит на нове. Позитивні емоції, одержані під час спілкування, зміцнюють засвоєні знання, перетворюючи їх в уміння і навички. У співпраці формуються соціальні компетентності, народжуються лідери, скорочується відстань між учителем і учнем.
“Використання інноваційних технологій на уроках зарубіжної літератури” – це методична проблема, над якою я працюю, тому Ваша публікація для мене дуже корисна. Вже завантажила Вашу роботу, обов*язково використаю. Дякую!
Погоджуюсь із попереднім відкуком про Вашу роботу. Публікація потребує вивчення. Інноваційні технології на уроках – це дуже важлива тема, тому дякую за дослідження!
Нова програма вимагає вимагає впровадження наскрізних ліній (НЛ 1-4). Автор показує, як це треба робити на уроці. Цікаво. Важко коментувати, бо це дійсно по-новому.Як варіант – можливо. Дякую.