mail@urok-ua.com
Магазин UROK-UA.com

Тасжанова Світлана Миколаївна

Інноваційні технології на уроках зарубіжної літератури

У рамках українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва 3» з 2014 року реалізується важливий проект «Уроки з підприємницьким тлом», мета якого – розширення можливості формування підприємницької компетентності учнів не тільки на уроках економіки, а й на уроках інших шкільних предметів.

В представлених конспектах уроків розкрита «проблемність» змісту повідомлень на уроці, які стимулюють дискусію, обговорення, пошук різних джерел інформації, зіткнення думок і переконань. Проблемна ситуація є стержнем міжпредметних навчальних проектів, інтерактивних вправ, рольових ігор. Проблемність змісту є однією з передумов інтегрованого уроку, що показує учням потребу комплексного підходу до вивчення теми.

Не всі теми шкільної програми можна подати крізь призму підприємливості, але підприємницьку компетентність можна розвивати на кожному уроці через відповідні форми роботи – тобто через ті навчальні методи, які спонукатимуть учня бути ініціативним, активним, комунікабельним, відповідальним, передбачливим, толерантним тощо. Ці форми відображають діяльнісний підхід до навчально-виховного процесу, який прийшов на зміну трансляторної школи. Суть цього підходу полягає в тому, що найефективніше навчання тоді, коли учні, залучивши різні відчуття, діють. Реалізації діяльнісного підходу сприяють інтерактивні методи навчання. Впровадження цих методів, смарт-освіти, проектних технологій у навчальний процес забезпечує компетентнісно орієнтоване навчання в школі як гарантію якісної освіти. Ефективність інтерактивних методів підтверджена практикою: діти з приємністю вчаться через гру та спільну діяльність, бо це випливає з їхньої природи. Рольові ігри, що виконують учні на уроці, переносять їх у таке бажане доросле життя, допомагають побачити світ і себе в ньому збоку, підвищують самооцінку і попит на нове. Позитивні емоції, одержані під час спілкування, зміцнюють засвоєні знання, перетворюючи їх в уміння і навички. У співпраці формуються соціальні компетентності, народжуються лідери, скорочується відстань між учителем і учнем.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
11

Магазин UROK-UA.com

Любите кошенят? Ми любимо.

Кожен раз, коли один з наших користувачів забуває написати відгук, вмирає кошеня.
Це сумно і розбиває наші серця.

Напишіть свій відгук і врятуйте сьогодні кошеня.

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *