«Історичні задачі при підготовці до ЗНО та ДПА з історії України. Особливості роботи»

Автор публікації
Автор матеріалу: «Історичні задачі при підготовці до ЗНО та ДПА з історії України. Особливості роботи»
Посада: вчителі історії
Місце роботи: Зміївський район

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

«Історичні задачі при підготовці до ЗНО та ДПА з історії України. Особливості роботи»
Авторський колектив учителів мобільної фокус-групи «Підготовка до ДПА та ЗНО. Історія України» Зміївського району, Харківської області
 Марина Миколаївна Бабич, керівник групи, учитель історії та правознавства Зміївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ім. І.П.Волка;
 Галина В’ячеславівна Стрільчук, вчитель історії Зідьківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Г.І.Ковтуна;
 Лідія Василівна Малюк, вчитель історії Зміївський ліцей № 1;
 Марина Леонідівна Співак, вчитель історії Слобожанська гімназія № 2;
 Людмила Миколаївна Рябуха, вчитель історії Лиманської ЗОШ І-ІІІ ст.;
 Константин Васильович Хомік, вчитель історії Борівської ЗОШ I-III ст.;
 Любов Вікторівна Басова, вчитель історії Бірківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Програма зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з історії України передбачає перевірку сформованих в учнів знань та загально предметних історичних умінь. Передусім – це визначати хронологічні межі соціально-економічних і політичних подій, їхню послідовність та синхронність, вказувати історичні дати, періоди найважливіших подій і процесів, встановлювати хронологічну відповідність між явищами, процесами й подіями та періодами і епохами.
Для полегшення запам’ятовування дат, потрібно, щоб дата обов’язково співпадала з подією, щоб учні могли від чогось відштовхнутися. Для полегшення даної роботи можна застосовувати цікаві задачі з історії, які можна використовувати при вивченні предмету «Історія України».
Незаперечним є те, що розв’язання історичних задач – один із засобів, що сприяють кращому засвоєнню матеріалу. За їх допомогою учні виразніше розуміють сутність історичних понять, подій. Історичні задачі активізують розумову діяльність учнів, розвивають увагу, спостережливість, пам’ять, мову, підвищують інтерес до матеріалу.
Використовуючи історичні задачі, учні відтворюють історичний і культурологічний фон епохи, зв’язки з конкретними практичними потребами певної епохи і країни, зв’язки з розвитком інших наук, зокрема, з гуманітарними науками, з економікою, із соціальною структурою суспільства, які мали і мають значний вплив на розвиток науки, мистецтва, духовного життя.
Отже, розв’язуючи історичні задачі, вони навчаються більш відповідально й ретельно думати й працювати, а це ніколи не зашкодить. Навпаки, досвід міркування стане у пригоді протягом подальшого життя. Працюючи над задачами, вони розвинуть навички критичного мислення.

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
0
(0)

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. «Історичні задачі при підготовці до ЗНО та ДПА з історії України. Особливості роботи» групи вчителів історії стануть у пригоді учням протягом подальшого життя. Працюючи над задачами, вони розвинуть навички критичного мислення.