super@urok-ua.com

Конспект інтегрованого заняття для старшої групи “Знавці рідного краю”

Автор публікації
Автор матеріалу: Конспект інтегрованого заняття для старшої групи “Знавці рідного краю”
Посада: вихователь
Місце роботи: ясла-садок №5 "Червона Шапочка"

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Сучасний період розвитку суспільства в нашій незалежній державі відкриває широкі можливості для оновлення змісту освіти на основі принципу народності, що дасть змогу формувати духовно багате підростаюче покоління.

Дошкільний навчальний заклад виконує важливу роль у вихованні дітей, формуванні в них любові до рідного краю, історичної пам’яті, духовності, національного характеру. Адже все, що закладається дитині в період навчання і виховання в дитячому садку визначає в подальшому успіх процесу формування особистості, її світогляду і загального розвитку.

Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім’ї, батьківського дому, рідного міста, села), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов’язаним з ними.

Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.
Питання патріотичного виховання дошкільників, ознайомлення дітей з рідним краєм розглядали багато науковців: А.Богуш, А.Макаренко, С.Русова, В.Сухомлинський, К.Ушинський.

Формування всебічно і гармонійно розвиненої особистості нерозривно зв’язане із відродженням нації, демократизацією і гуманізацією суспільства. Виховання особистості вимагає перш за все удосконалення виховного процесу, врахування особливостей кожної дитини. Виховний процес у сучасному дошкільному навчальному закладі потребує збагачення шляхів, організаційних форм роботи з дітьми з питань ознайомлення вихованців з рідним краєм.

Таким чином, актуальність проблеми ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з рідним краєм, необхідність збагачення шляхів роботи з дітьми і зумовила вибір мого заняття: «Знавці рідного краю».
Рідний край – це рідний дім, дорогий і близький серцю кожної людини. Наш спільний дім (Херсонщина) утворився багато років тому назад. Його історія і сучасність сповнені складними і суперечливими подіями, бурхливими, трагічними, славетними. Вражають її природні ландшафти, мальовничі куточки, природні пам’ятки. Діти старшого дошкільного віку вже мають певний обсяг знань про своє місто, рідний край. Коло інтересів та уявлень значно ширший, а тому, керуючись Базовим компонентом дошкільної освіти, пізнавальний матеріал відібрала так, щоб він в більшій мірі сприяв вихованню патріотичних почуттів. Бо тільки те, що добре знаєш – міцно любиш. Особливостями ознайомлення дітей з рідним краєм є універсальність і необмежена варіантність.

Я користувалася різними методами і формами організації ознайомлення дітей-дошкільників з рідним краєм. Висвітленню цього питання і буде присвячено моє заняття.

Вікно перегляду документа

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Дуже інтересне заняття з патріотичного виховання. Дітей з дитинства потрібно знайомити з рідним містом, рідною мовою і рідою культурою. Дітям сподобалося виготовляти ляльки-мотанки. Гарний пібір математичних задач і завдань з грамоти.

  2. Дякую, Вам за корисний і цікавий матеріал. Патріотичне виховання дуже актуальна тема нашого часу, саме з дитинства треба всебічно і гармонійно розвивати особистість нерозривно зв’язану із відродженням нації.