super@urok-ua.com

Конспект уроку із зарубіжної літератури для 5 класу

Автор матеріалу: Конспект уроку із зарубіжної літератури для 5 класу

О. О. Некрасова, учитель зарубіжної літератури та російської мови Сугарівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Сахновщинсьго району, Харківської області
Інтерактивний – означає здатний до взаємодії, співпраці, діалогу. Мета інтерактивного навчання – створити комфортні умови, за яких кожен учень почувався б успішним, інтелектуально спроможнім.

Читацька діяльність із яскраво вираженою комунікативною спрямованістю є провідною на уроках літератури. Завдання учителя – «поставити читання так, щоб воно розвивало мислення і збагачувало почуття». Учитель покликаний навчити дітей розуміти художні твори. Школярі не завжди і не все сприймають після першого читання. Домогтися вдумливого прочитання твору можна за допомогою різноманітних форм роботи на уроці. Така форма перевірки знань учнів формує навички уважного читання твору, вміння визначати головне, зіставляти події.

Запитання, використані в запропонованих завданнях, допоможуть перевірити вміння учнів визначати головних і другорядних героїв, тему та ідею творів, елементи сюжету, здатність аналізувати героїв за допомогою цитат із творів, визначати причини та наслідки конкретних вчинків героїв.
Для проведення таких завдань вчитель відводить 8-10 хвилин. Це допоможе виявити прогалини в знаннях учнів, ступінь засвоєння матеріалу. Учитель зрозуміє, чи добре учнями прочитано текст, осмислено художній напрям.

Вікно перегляду документа

Вікно перегляду презентації

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Використання на уроках зарубіжної літератури дискусійних методів допомагає учням проявити себе, презентувати свої здібності, таланти. Це сприяє розвитку комунікативних умінь, критичного мислення. Дякую.

  2. Для 5 класу доречно був проведений урок позакласного читання у формі літературного відкриття. Позитивним є використання презентації. Але до казок лише ставилися запитання за змістом, не було творчих завдань.Не визначено домашнє завдання. Дякую.

  3. На одному уроці розглянуто багато казок. А це вимагає певної підготовки і учнів, і вчителя. Ставлячи питання після кожного казки, учитель навчає своїх п’ятикласників висловлювати думки, вибирати найважливіше. Так школярі опановують основи аналізу літературного твору.Дякую.