Конспект уроку з історії “Робота з візуальними і писемними джерелами: козацька Україна”

Автор публікації
Автор матеріалу: Конспект уроку з історії “Робота з візуальними і писемними джерелами: козацька Україна”
Посада: вчитель історії
Місце роботи: КЗ"Мереф'янський ліцей"

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Пропонована авторська модель уроку адаптована до вікових можливостей учнів 5 класу. Ознайомившись із історією виникнення козацтва та Запорозької Січі, п’ятикласники зможуть відповісти на головне питання уроку « Хто такі козаки,який у них зовнішній вигляд?”

На етапі мотивації навчальної діяльності запропоновано прийом «Асоціації» (бесіда за репродукцією народної картини «Козак-бандурист (Козак Мамай)» та прослуховування козацької пісні «Гомін, гомін по діброві»).

На етапі сприйняття та осмислення матеріалу учні аналізують та синтезують інформацію підручника через прийом ««Читання в парах – узагальнення в парах».

На уроці використовуються елементи коментованого читання,робота з візуальними джерелами.Учні мають змогу самостійно скласти історичний портрет.

На етапі рефлексії (прийом «Лінія цінностей») учні відповідають на головне питання уроку через зайняття та аргументують власні позиції.

Особливістю розробки уроку є застосування краєзнавчого матеріалу, міжпредметних зв’язків: історія – музичне мистецтво, образотворче мистецтво.

Вікно перегляду документа

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. На уроці Валентина Євгенівна використовує елементи коментованого читання,роботу з візуальними джерелами.Учні мають змогу самостійно скласти історичний портрет.
    Особливістю розробки уроку є застосування краєзнавчого матеріалу, міжпредметних зв’язків: історія – музичне мистецтво, образотворче мистецтво.