Конспект уроку з української літератури в 11 класі “Василь Стус. Життєвий і творчий шлях поета. Патріотичні мотиви в ліриці, образ України. «О земле втрачена, явися…»
Автор публікації
учитель української мови та літератури
Місце роботи: Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с. Березичі
Посада: Місце роботи: Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с. Березичі
… Ми ще повернемось,
Обов’язково повернемось,
Бодай – ногами вперед,
Але: не мертві,
Але: не переможені,
Але: безсмертні.
Василь Стус.
Вікно перегляду документа
На такому уроці учні й справді матимуть можливість вільно насолоджуватися творчістю письменника. Приєднуюсь до теплих відгуків колег про роботу вчителя, і також поділяю думку Марії Шаповал про те, що використання уривків з кінофільму було б доречним на уроці.
Найвищої майстерності у проведенні такого уроку досягає той учитель, який дозволяє своєму класові вільно почуватися і переживати, але утримує його в тих рамках, які потрібні для успіху в навчанні Людмила Степанівна є саме такою, дуже талановита і прекрасна вчителька.Дякую
Матеріал уроку знайомить учнів із тяжким життям поета, вказує на нескоримість людини, навіть у тяжких умовах. Гадаю, почувши історію життя Стуса, багато хто переосмислить життєві цінності. Інформацію доповнює презентація.
Прекрасний урок про людину-епоху – Василя Стуса. Люблю його твори. Напевно не можна сказати менше про нього, аніж розповідатиметься науроці , згідно конспекту уроку. Мені здається, що про стуса, як письменника і як людину можно говорити дуже довго, особливо якщо вивчити спогади його сучасників. Про Нобелівську премію, до речі, говорять що не було ніякого видвеження, а це був як один із планів порятунку поета ( за споминами його товаришів). Але. це вже є дуже спірним питанням в наш час. До уроку можна було б додати перегляд уривку кінофільму “День Незалежності. Василь Стус” , хоча і без нього урок просто чудовий. Дякую автору за клопітку роботу.