Література рідного краю “Легенди про лихівських лелек”
Автор публікації
вчитель української мови та літератури
Місце роботи: Комунальний опорний навчальний заклад "Лихівська загальноосвітня школа I-III ступенів"Лихівської селищної ради"Дніпропетровської області
Посада: Місце роботи: Комунальний опорний навчальний заклад "Лихівська загальноосвітня школа I-III ступенів"Лихівської селищної ради"Дніпропетровської області
Продовжити знайомити учнів з фольклором рідного краю, розвивати культуру зв’язного мовлення, спостережливість, уяву, вміння грамотно висловлювати свої думки, робити узагальнення, висновки, виховувати любов до рідного краю, поважне ставлення до рідного слова.
Дібрати цікаві тексти — це не свідчить про творчу діяльність вчителя літератури. Можна було хоча б сформулювати запитання по змісту чи дібрати інші завдання для дітей (наприклад, скласти план прослуханого тексту чи ланцюжок запитань, дати поширену відповідь на запитання, написати мініатюру тощо). Вибачте за відверті думки.
Легенди завжди зацікавлюють дітей, сприяють виникненню бажання все більше і більше дізнаватися про рідний край. Даний матеріал можна використати під час виховних годин, на уроках української літератури та інше.
Цікаві легенди Ви обрали для розгляду на уроках Літератури рідного краю. Адже в них йде мова не лише про якісь історії пов’язані з лихівським краєм, чи лихівськими лелеками, а й висвітлюють вірування українців , які були характерними і для наших предків і залишаються такими для нас. Я із великим задоволенням прочитала ці легенди і гадаю , що навіть якщо дати їх 5 класу, то ніяких труднощів у дітей не виникне.