Орнаменти – втілення математичної краси
Місце роботи: Криворізька ЗОШ №123
1)Огляд літератури по темі показав, що існуючі класифікації не в повній мірі відображають все розмаїття орнаментів з математичної точки зору.
2)За змістом існують такі види орнаментів: образотворчий, що включає в себе конкретний малюнок людини, тварин, рослин, пейзажні або архітектурні мотиви, малюнок предметів неживої природи або складну емблему; необразотворчий, утворений з геометричних елементів, абстрактних форм, позбавлених конкретного предметного змісту; та комбінований.
3) При побудові орнаментів використовуються такі види симетрії як осьова симетрія, центральна симетрія та поворот.
4)Виявили основні види орнаменту і розробили алгоритми їх побудови на основі математичного принципу переміщення. Побудували зразки орнаментів, використовуючи геометричні фігури.
5)Дослідили, як проявляється симетрія в орнаментах за допомогою абетки яка зашифрована в українських візерунках.
6)За допомогою онлайн-конструктора Ornament UA створили орнаменти для вишивання імен.
7)Використовуючи інформацію щодо закодованих букв української абетки, прочитали орнаменти українських рушників.
Наталія Петрівна надає презентацію до проектної роботи. Присутні всі необхідні складові . Матеріал дійсно пізнавальний, доводить поєднання математики і орнаменту. Презентацію можна використати на засіданнях шкільного наукового товариства.
Застосування математики зустрічається в усіх галузях науки, народного господартсва, нашого повсякденного життя. Без знання математики не можна уявити розвитку людства. Математика скрізь, вона на кожному кроці. І якраз запропонована презентація яскравий приклад цього!