mail@urok-ua.com

Орнаменти – втілення математичної краси

1)Огляд літератури по темі показав, що існуючі класифікації не в повній мірі відображають все розмаїття орнаментів з математичної точки зору.
2)За змістом існують такі види орнаментів: образотворчий, що включає в себе конкретний малюнок людини, тварин, рослин, пейзажні або архітектурні мотиви, малюнок предметів неживої природи або складну емблему; необразотворчий, утворений з геометричних елементів, абстрактних форм, позбавлених конкретного предметного змісту; та комбінований.
3) При побудові орнаментів використовуються такі види симетрії як осьова симетрія, центральна симетрія та поворот.
4)Виявили основні види орнаменту і розробили алгоритми їх побудови на основі математичного принципу переміщення. Побудували зразки орнаментів, використовуючи геометричні фігури.
5)Дослідили, як проявляється симетрія в орнаментах за допомогою абетки яка зашифрована в українських візерунках.
6)За допомогою онлайн-конструктора Ornament UA створили орнаменти для вишивання імен.
7)Використовуючи інформацію щодо закодованих букв української абетки, прочитали орнаменти українських рушників.

Вікно перегляду презентації

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл

Відгуки та пропозиції

Швидкий вхід / реєстрація за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Наталія Петрівна надає презентацію до проектної роботи. Присутні всі необхідні складові . Матеріал дійсно пізнавальний, доводить поєднання математики і орнаменту. Презентацію можна використати на засіданнях шкільного наукового товариства.

  2. Застосування математики зустрічається в усіх галузях науки, народного господартсва, нашого повсякденного життя. Без знання математики не можна уявити розвитку людства. Математика скрізь, вона на кожному кроці. І якраз запропонована презентація яскравий приклад цього!