Робота практичного психолога з шульгою (ліворукою дитиною)
Автор публікації
практичний психолог
Місце роботи: Рогізненська ЗОШ І-ІІ ст.
Посада: Місце роботи: Рогізненська ЗОШ І-ІІ ст.
Якщо раніше проблем “Якою рукою писати?” майже не виникало, то тепер батьки і педагоги турботливо звертають на це увагу. Буває й так, що почала дитина писати лівою, – і її уже вважають шульгою, а переучувати (це вже знають всі) недобре. Даний практичний матеріал допоможе визначити ведучу руку дитини і підкаже деякі особливості дитини-шульги, та як це впливає на навчання. Запропонований матеріал буде цікавий психологам-початківцям, вихователям, вчителям початкових класів та батькам першокласників.
Дуже потрібний, корисний матеріал. Наразі, ліворуких дітей набагато збільшилась. Більшість батьків не прагнуть виявити : дійсно дитина шульга чи ні. Публікація стане у нагоді як педагогам, так і батькам. Матеріал готовий для використання на батьківських зборах. Дякую.
Дуже корисний матеріал для діагностики ліворукої дитини. У мене в класі також є шульга, і описані труднощі в навчанні і поведінці повністю збігаються з матеріалом. Особливо страждає каліграфія, хоч дитина більш гуманітарного спрямування.Дякую за роботу.
Дякую. Є дані спостережень, що лівші люблять багато говорити, навіть коли в класі мовчать, то вдома говорять вдвічі більше, вони дуже емоційні, все у них проходить на емоціях, тому швидко втомлюються. Їх треба вчити раціонально витрачати енергію.