Документ описує розробку інтегрованого уроку в 8-му класі на тему “Створення, редагування та форматування графічних об’єктів та таблиць в текстовому документі”, де також розглядаються символи в українській народній вишивці. Викладач – Горб Олена Василівна, Маріупольська ЗОШ №58.
Цілі уроку:
- Навчальна: ознайомлення з таблицями у текстових документах, розвиток навичок редагування таблиць та графічних об’єктів.
- Розвивальна: розвиток логічного мислення та креативності, стимулювання пізнавальної активності.
- Виховна: виховання інформаційної культури, уважності, відповідальності, любові до рідного краю і бажання берегти народні традиції.
Хід уроку включає:
- Організаційний етап – привітання та перевірка присутніх.
- Актуалізація опорних знань – контрольні запитання.
- Мотивація навчальної діяльності – розв’язання проблемної ситуації.
- Вивчення нового матеріалу – теоретичний матеріал та пояснення з використанням презентацій.
Також, в рамках уроку розглядається роль кольорів в українській народній вишивці та їх символічне значення.
Розробка уроку відповідає усім вимогам сучасного уроку. Вдале поєднання двох предметів, застосування ІКТ робить урок неординарним. На уроці спостерігається не тільки виклад теоритичного матеріалу, але й практичні завдання. Сподобалось створення таблиці “Смислове значення мотивів українських орнаментів”. Дякую!
Даний урок побудований відповідно до вікових особливостей учнів 8 класу. Кожен етап уроку був націлений на досягнення певного результату.Дякую за урок
У розробці автор наводить приклад, як можна поєднувати уроки інформатики і трудового навчання. При цьому увага звертається не тільки на навчальне використання комп`ютера, а й на практичне, побутове.Розширює кругозір учнів про те, де ще можна застосувати сучасні технології.
Анотація до матеріалу зацікавила.Кожен етап уроку несе в собі пізнавальну направленість.Сподобався хід мотивації навчальної діяльності, присутня проблема. Вчитель майстерно інтегрує два предмета. Сподобалась патріотична фізхвилинка.