Розробка уроку з української літератури у 5-му класі з теми “Літературні казки. Іван Франко. Казка «Фарбований Лис»
Автор публікації
Учитель української мови та літератури
Місце роботи: Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ступенів
Посада: Місце роботи: Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ступенів
Урок містить біографічні відомості про Івана Франка, які не перевантажені датами, що робить матеріал легким для сприймання. Публікація місить фотоматеріали, завдяки яким автор максимально наближений до учнів.
Вікно перегляду документа
Мета уроку реалізована не зовсім якісно. Чи зрозуміють діти, чим народна казка відрізняється від народної? Як можна проводити сучасний урок без обладнання? Невже лише читання казки та характеристика персонажа будуть достатніми для аналізу твору? Чому рефлексія лише по біографії письменника? Чому із життєпису І.Франка взято тільки дитинство? Ось такі виникли запитання. Вибачте.
Доброзичливе,щире,емоційне спілкування на уроці української літератури – це урок,на якому не може бути ні вчителя,ні учнів,а тільки читачі,які йдуть незвіданими стежками,дивуються,діляться враженнями.Доповнюють урок гарні фотоматеріали.Дякую
Цікавими для дітей десятирічного віку є відомості про різні імена письменника та причини їх появи. Добра розповідь про дитинство й родину Каменяра. Малувата кількість вправ для роботи з текстом (це моя особиста думка)!
З уроку можу взяти для себе читання естафетами, характеристику Микити за цитатами, кросворд. Хотілося б більш розгорнутий опис видів діяльності, обладнання. Обов*язково необхідно вказувати форми роботи над тим чи іншим завданням.
Просто дати учням визначення “літературна казка” – замало. Ви забули розглянути з учнями особливості літературної казки. Наприклад. я на своєму уроці пропоную учням заповнити табличку – зіставлення “Спільне і відмінне в казках”(народних та літературних), таким чином учням буде легше зрозуміти особливості різновидів казок. Щодо домашнього завдання. то коли ми з учнями записуємо визначення. то вони знають, що я неодмінно задам додому – вивчити його. Але, це – мої поради. Можливо, Вам краще з таким конспектом. Бажаю Вам успіхів.