Способи подолання проявів агресивності у дітей підліткового віку
Автор публікації
практичний психолог
Місце роботи: Кремінська ЗОШ №4
Посада: Місце роботи: Кремінська ЗОШ №4
ознайомити учнів з поняттями «агресія» й «агресивність», причинами виникнення агресивності, видами агресії, конструктивними способами подолання агресивності; розвивати навички рефлексії, уміння використовувати конструктивні способи подолання агресивності в житті, уміння володіти собою; виховувати стриманість, увічливість, дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Вікно перегляду документа
Олена Володимирівна надає теоретичний матеріал стосовно агресії, її проявів та практичний, який , на мою думку сподобався учням. Вправи цікаві, корисні. Якщо агресія зникне або зменшиться у деяких учасників тренінгу, можна вважати , що мети досягнуто.
У доступній, цікавій формі дітям подається визначення понять “агресія” і “агресивність”, проговорюються прояви агресії та способи їх подолання. Дуже корисний захід. Рекомендую після вправи “Морський бій” проводити деролінг ( як і після будь-якої рольової гри, де хоча б одна роль містила негатив), тобто озвучити, що діти виходять із цієї ролі, і запропонувати струсити (“стряхнути”) з себе негативні відчуття (уявні), якщо такі були. Це теж сприймається дітьми як частина гри.
Форма проведення заходу у вигляді міні-тренінгу є динамічною, цікавою для учасників. Автору вдалося побудувати захід у такий спосіб, що дітям стало зрозумілим, що таке агресія та як з нею боротися. Тема дуже актуальна, адже з агресивною поведінкою і дітей і дорослих ми стикаємось кожного дня (нажаль). Вправи, запропоновані дали учасникам тренінгу, дали змогу практично використати отримані знання. Таких заходів сьогодні наша школа потребує дуже багато. Дякую автору!
Мабуть, всі вчителі стикалися з агресивною поведінкою підлітків і шукали шляхи її подолання. У даній роботі автор пояснює види агресії, а головне, наводить приклади вправ, які допоможуть її припинити чи навчать дитину контролювати її. Дякую!
Думаю, що багато вчителів зтикалися з тим, що сьогодні більше дітей стали агресивними, тому, дійсно, ваш матеріал є актуальним і корисним, всі вправи і завдання беру до своєї скриньки, у роботі класного керівника усі заходи добрі, що ведуть до позитивного результату. Сподобалась вправа “Дістань зірку”. Дякую за розробку.
Дуже, Вам дякую за цікавий, корисний і актуальний матеріал. Доволі часто в наш час зустрічаються прояви агресії серед підлітків і не всі з них знають, як з нею боротися та приборкувати її прояви. Ви представили багато різних способів подолання проявів агресії , які реально дієві.