Як школяру знайти легальну роботу на канікулах

Сьогодні підлітки все раніше починають прагнути до самостійності та фінансової незалежності від батьків. Пошук підробітку можна почати на канікулах, так ви матимете час для оформлення документів для працевлаштування й зможете працювати до 36 годин на тиждень без шкоди навчанню. Знайти вакансії для школярів або студентів можна за запитом «робота Київ» на сайті Jooble. Роботодавці часто публікують пропозиції з позмінним графіком, які не потребують резюме та досвіду роботи.

робота Київ

Особливості працевлаштування підлітків

Законодавство України дозволяє влаштовуватися на роботу молодим людям, які досягли віку 14 років. При цьому, дитина повинна мати письмову згоду одного з батьків. Починаючи з 16 років підліткам вже не потрібна згода, вони мають право працевлаштуватися на будь-яку посаду. Виконання обов’язків не повинно загрожувати здоров’ю або життю дитини.

Аналітики компанії Jooble розповіли про інші нюанси щодо праці неповнолітніх:

  • Робочий тиждень для дітей 14-15 років не може перевищувати 24 години, а в 16-18 років – 36 годин.
  • Заборонено залучати підлітків до надурочних або нічних змін, а також роботи у вихідні дні.
  • Прийняття на посаду потребує обов’язкового укладання трудового договору у письмовій формі, проходження молодим працівником попереднього медогляду.
  • Робота з важкими речами дозволяється тільки особам, які старші 15 років і не мають протипоказань.
  • Розірвання контракту з неповнолітнім може здійснюватися за його власним бажанням або батьків; роботодавець може звільнити підлітка тільки за згодою служби у справах дітей.

Слід зазначити, що підлітки мають коротший день та меншу кількість обов’язків, ніж дорослі працівники, але повинні отримувати оплату в такому ж розмірі, як друга категорія.

Ким можна влаштуватися на роботу в 14-18 років?

Якщо вас цікавить певна сфера і працевлаштування потрібне, щоб набратися досвіду та визначитися з майбутньою професією, то краще звертати увагу на вакансії помічників, асистентів у відповідних компаніях або шукати пропозиції стажування. Коли основна мета – підзаробити гроші, то можна звернути увагу на такі вакансії:

  • Офіціант – працевлаштування у заклади харчування одне з найпростіших для підлітків, тому що тут пропонують гнучкий, позмінний графік, нескладні робочі обов’язки. Ставка офіціанта стартує від 30 грн/год без урахування чайових.
  • Велокур’єр – ресторани та сервіси доставки їжі завжди шукають кур’єрів для розвезень замовлень містом. Працівники можуть самостійно обирати кількість годин. Ставка складає від 50 грн/год.
  • Менеджер з продажу – робота полягає у здійсненні дзвінків особам з клієнтської бази компанії з метою продажу певних послуг або товарів. Працювати можна в офісі або дистанційно. Заробітна плата залежить від кількості продажів, стартує від 10000 грн/міс.
  • Репетиторство – якщо ви на відмінно знаєте якийсь предмет шкільної програми, можна спробувати викладати його дітям молодшої або середньої школи. Не всі батьки мають змогу оплачувати дороговартісні заняття вчителів, тому звертаються за допомогою до студентів або старшокласників.

Сьогодні також існує велика кількість онлайн-професій у сферах реклами, дизайну, написання статей, соціальних мережах тощо. Для вивчення теоретичної бази та отримання досвіду необхідно пройти курси, які можна придбати або знайти безкоштовно на Youtube. Роботодавці рідко звертають увагу на вік фрілансерів, головне – мати кейси та якісно виконувати завдання.

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *