Заняття для дітей середнього дошкільного віку «Шукаємо знавців»
Місце роботи: Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 12 “ВЕДМЕЖАТКО”
Гурток “Клуб маленьких шахістів” (для дітей дошкільного віку).
Шахи – це настільна інтелектуальна гра, яка сприяє розвитку логічного та абстрактного мислення, формуванню вміння будувати тактику та стратегію своїх дій, вихованню етики гри з партнером.
Гра у шахи розглядається, як важливий елемент підготовки дошкільників до навчання у школі. Адже діти, які вміють грати у шахи, легше та швидше засвоюють шкільні дисципліни, насамперед математичного циклу.
Найбільша цінність, яку дають шахи дітям, це виховання вольових якостей, прагнення до перемоги.
Для дітей гра в шахи непроста, і неможливо малюка посадити за шахівницю і відразу почати гру.
Отже, використовуючи шахи в дошкільному закладі, варто пам’ятати, що метою є не досконале оволодіння цією грою, а насамперед розвиток творчих здібностей дитини, її цілеспрямованості, самостійності, гнучкості й логічності мислення.
Доброго вечора! Щиро дякуємо Вам за педагогічну майстерність!!!! Бажаю Вам процвітання, удачі, успіхів!!
Дякуємо Вам за цікавий і корисний матеріал!!!!
Дуже корисне завдання для малюків, які тільки вивчають фігури шахів. Цікаві завдання з вихователем, але мені не зовсім зрозуміло, а де знаходяться інші діти, коли вчитель грає з однією дитиною. Гра “Чарівний мішечок” чудова, а ось в чому полягає сюрпризний момент я так і не зрозуміла. Задумка розробки чудова, але вважаю, що потрібно тішечки допрацювати, а , можливо, ще й презентацію створити до такої розробки. Дякую за роботу.
Доброго вечора!! Дякую за коментар. Це гурток у дошкільному закладі. Гру ми із дітьми граємо колом на килимочку, після обіду. Дітей може бути від 5 до 10 і більше. Сюрпризний момент — може бути різний (Листоноша приніс чарівний мішечок; Зайчик передав чарівний мішечок тощо). Моїм дітям цікаво і вони завжди грають із великим задоволенням.