Година спілкування для 4-го класу: “Права та обов*язки”
Автор публікації
Вчитель початкових класів
Місце роботи: Великокостромська ЗШ І-ІІІ ст.
Посада: Місце роботи: Великокостромська ЗШ І-ІІІ ст.
Година спілкування для 4-го класу: “Права та обов*язки”
Познайомити дітей з поняттям «Право», «Обов’язок», «Декларація», «Конвенція»; дати уявлення про моральні норми поведінки; познайомити з правами та обов’язками, що гарантуються законом; формувати правову свідомість; учити виходити із ситуацій, застосовуючи знання законів; виховувати пошану до законів України, уміння дотримуватись правових обов’язків та користуватися своїми правами.
Вікно перегляду документа
Так, дійсно, така робота виховує в учнів правову культуру. Дуже важливо показувати матеріал такого плану на прикладі ситуативних завдань. Дуже зацікавлює момент, що пов”язаний із казками, коли потрібно виявляти правопорушення.
Проводячи години правового виховання ми сприяємо формуванню правової культури учнів. Дана розробка є цьому підтвердження ,вчитель на стільке вміло і граматично правильно побудувала проведення даного заходу. Сподобалось залучення історичних фактів та ігри.
Правове виховання молодших школярів здійснюється через зміст навчання, а також через різноманітні заходи та години спілкування. Одразу можна зробити висновок, Тетяна Миколаївна зацікавлена, щоб юні громадяни добре знали свої права та обов*язки. Зміст виховної години мотиваційно посилюють інформаційний, віршований матеріал. Здобуті знання обов*язково знадобляться у житті.
Година спілкування формує правовий світогляд дітей початкової школи. Вражаючими, навіть для дорослого, є приклади поведінки у суспільстві різних країн з дітьми – невільниками, слабкими, “нерозумними”. Учасники виховного заходу вчаться розмежовувати поняття “право” і “обов язок”., пригадують історичні моменти створення законів, що регламентують їх права, на прикладі казок дають визначення правопорушенням.
Тема є актуальною. Але я так і не зрозуміла, це урок чи година спілкування? Немає чіткої структури. Важливо, що вчитель наголошує на правах і обов”язках учнів, акцентує увагу на обговоренні прикладів. Я додала б приклади із власного досвіду, із життя колективу класу. Успіхів колезі!