ІННОВАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ЗАКЛАДОМ ОСВІТИ
Місце роботи: Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів художнього профілю №1 ім.А.С.Макаренка
Головна риса сучасного світу – стрімкі зміни. Держава переходить до моделі інноваційного розвитку. Пріоритетного значення набувають адресні та програмно-цільові функціональні інвестиції в людину, її творчий, науко-вий, інтелектуальний потенціали.
Керівникам сьогодні як ніколи необхідно вчитися гнучкості, нестандартності мислення, бо дуже складний, багатогранний і взаємозалежний світ людства. Тому та-ким цінним стають сьогодні для педагогів гостре відчуття нового, відмова від консер-ватизму, готовність до перегляду звичної педагогічної філософії, неспроможність якої дорого обходиться суспільству. В нашому такому динамічному світі, що так швидко змінюється, людина теж повинна бути динамічною, вміти приймати рішення.
На педагогів суспільство покладає найскладнішу, найвідповідальнішу місію – ви-ховання, навчання та розвиток громадян України. Саме тому в освітній галузі відбува-ються реформаційні процеси, спрямовані на досягнення якісно нового рівня освіти, який відповідав би міжнародним стандартам. Цілком очевидно, щоб забезпечити такий рівень освіти сучасна управлінська діяльність повинна мати інноваційний харак-тер. Виходячи з реалій сьогодення, у полі зору органів управління освітою перебуває питання інновацій в управлінні навчальними закладами – модернізації змісту і струк-тури управлінської діяльності, генерування і реалізації нових ідей, освітніх ініціатив. Інновації в управлінні дають змогу підтримувати конкурентоспроможність нашої освіти, зміцнювати національну безпеку держави, суспільства й особистості.
Отже, сучасний етап розвитку освіти характеризується глобальними нововведен-нями, тому актуальною на сьогодні, в аспекті розв’язання поставлених перед освітою задач, є проблема інновацій в управлінні загальноосвітніми навчальними закладами.
Ви на правильному шляху щодо модернізації шляхів розвитку творчої особистосіт. Ваша школа дійсно унікальна, бо має художньо-естетичний профіль – чим раніше починається розвиток здібностей і талантів, тим більше шансів на розкриття творчо талановитих дітей. Дуже добре, що у школі є психолог, який відстежує рівень творчого розвитку кожної дитини. На жаль, не всі школи мають такого спеціаліста.