Цей документ описує використання лінгвістичних казок як інструменту у навчанні української мови за допомогою творів Марії Солтис-Смирнової. Лінгвістичні казки вчать дітей правилам мови через казкові історії, де герої вирішують конфлікти, пов’язані з мовними завданнями.
- Описано методику закріплення, узагальнення та повторення навчального матеріалу.
- Викладено історії, що залучають увагу учнів до вивчення мови.
Казки включають теми про важливість дружби між голосними і приголосними, виникнення алфавіту та роль букв у створенні слів. Такий підхід спрямований на зацікавлення дітей та розвиток їх логічного мислення.
Автор роботи – творча особистісь, і, я думаю, добра людина, бо її казочки теж дуже добрі. Пробувала використовувати лінгвістичні казки для подачі нового матеріалу, але відмовилася, багато уваги учні звертають все ж таки на саму розповідь, а не на правила. Та якщо автору подобається і у неї це виходить, то чому б іні.
Лінгвістичні казки – це ще один спосіб зацікавити школярів навчальним матеріалом. Лінгвістичні
казки систематизують знання, розвивають пам’ять,творчу уяву, логічне мислення, зв’язне мовлення. Представлена збірка є гарним подарунком для дітей. Дякую.
Запропонована збірка лінгвістичних казок має право на існування. Кожен вчитель може запозичити деякі ідеї та використати під час уроку. Казка “Чому А перша?” придатна для рольової гри.
Дуже здивувало те, що учитель української мови та літератури вживає до букв (літер) прикметники “голосні” та “приголосні”… Букви бувають великі і малі, друковані і рукописні, а голосні і приголосні – ЗВУКИ.