Конспект уроку природознавства в 3 класі на тему “Що таке енергія? Паливні корисні копалини (кам’яне вугілля, торф, нафта, природний газ).”

Автор публікації
Автор матеріалу: Конспект уроку природознавства в 3 класі на тему “Що таке енергія? Паливні корисні копалини (кам’яне вугілля, торф...
Посада: вчитель початкових класів
Місце роботи: ЗОШ І-ІІІ ступенів села Галинівка

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Пояснювальна записка до уроку «Енергія. Горючі корисні копалини»

Урок на тему «Енергія. Горючі корисні копалин» вивчається в 3 класі у розділі «Енергія в нашому житті». На вивчення цієї теми виділяється 1 година.
Під час вивчення теми учні повинні отримати уявлення про вичерпні та невичерпні джерела енергії, називати паливні корисні копалини, побутові прилади, які споживають енергію. Учні вчаться працювати колективно, в групах, досліджуючи властивості горючих корисних копалин. На уроці школярі мають запам’ятати правила безпечної поведінки з електроприладами, отримати знання про економне використання різних видів енергії.

На уроці використовуються різні методи,зокрема бесіда, розповідь, пояснення, робота з предметними малюнками,робота з підручником, практична робота в групах на дослідження властивостей горючих корисних копалин. На допомогу учням були запропоновані «міні-підручники» та таблички для запису висновків, які зробили вони під час виконання експерименту. На уроці використано тестові завдання для перевірки сприйняття виучуваного матеріалу та кросворд «Джерела енергії».
В процесі вивчення нового матеріалу дітям запропоновано матеріал про добування горючих корисних копалин в нашій місцевості , зокрема, у Волинській області.
Творчі завдання, такі як розгадування кросворда, практична робота на визначення властивостей корисних копалин, сприяють розвитку творчих здібностей учнів, дають змогу кожній дитині проявити себе.

На основному етапі уроку проводиться фізкультхвилинка для активного відпочинку дітей.
Активній діяльності дітей сприяє використання мультимедійної презентації , яка дозволяє учням краще сприймати навчальний матеріал та мультфільма «Екологічно чисті джерела енергії».

Під час проведення уроку було використано підручник І.Грущинської «Природознавство» для 3 класу .
З метою досягнення цілей уроку під час написання плану-конспекту було використав деякі додаткові джерела,зокрема мережу Інтернет.

Конспект уроку

Вікно перегляду документа

Презентація до уроку

Вікно перегляду презентації

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Леоніде Васильовичу! Щиро дякую за цікаву розробку! Ваш урок спонукає учнів думати, робити логічні висновки. Дібрані форми роботи допомагають повністю розкрити тему, що є досить непростою для засвоєння в початковій школі. Кожен етап супроводжується висновком, тому вибудовується чітка система послідовного міркування. Ваша розповідь тісно переплітається з повідомленнями про місцеві корисні копалини та особливості їх видобування. Переконана, що учні легко справилися з тестуванням в кінці уроку, бо методична грамотність вчителя – це запорука міцних знань. Дякую за відданість професії!