Конспект уроку з літературного читання для 3 класу на тему: “Тяжко тому жити, хто не хоче нічого робити. Леонід Глібов «Коник-стрибунець»”
Місце роботи: Охтирська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2
Конспект уроку з літературного читання для 3 класу на тему: “Тяжко тому жити, хто не хоче нічого робити. Леонід Глібов «Коник-стрибунець»”
Урок літературного читання розроблено згідно з чинною програмою навчального предмета «Літературне читання» для 3 класу загальноосвітніх навчальних закладів за підручником О.Я. Савченко. Урок допоможе дітям ознайомитися жанром байки, розширити їхні знання про творчість Л. Глібова, удосконалити навички виразного читання, вміння передавати в інтонації характери дійових осіб, оцінювати їхні вчинки, виявляти мотиви їхньої поведінки, висловлювати оцінні судження морального змісту щодо прочитаного.
Конспект уроку
Презентації
За змістом і структурою це традиційний урок літературного читання. Але не було практичної роботи над жанром твору. Навіть у підсумку заняття не доведено, що “Коник-стрибунець” — байка. Презентація має велику кількість слайдів, естетичний фон, шрифт слів теж не сподобався. Вибачте.
Творча розробка уроку, підпорядкована програмовій темі і визначеній меті. Обмірковано підібрано зміст актуалізації і мотивації знань. Перед читання байки в особах іде підготовча робота направлена на осмислене інтонування речень. Зацікавила диференціація домашнього завдання: завдання від Коника, від Мурав я. Дякую.
Урок справді гарно продуманий, до деталей. Проте мені невистачає роботи над темою “Байка”. Невже одне єдине питання до дітей 3 кл. можна поставити? Сподобалось як було проведено роботу над визначенню МОРАЛІ байки, підібрано прислів”я… І враження від уроку “Сонечка і хмаринки”, вважаю учні повинні вже самостійно зробити висновок, обгрунтувати його. Презентація дуже чітка, побудована за структурою уроку, доповнена ілюстраціями.
Організація засвоєння нового матеріалу супроводжується мультимедійною презентацією. Учням чітко оголошується тема та завдання уроку. Вчитель творчо підійшов до обрання тематичної фізхвилинки. Інтерактивна вправа “Сенкан” є логічним завершенням уроку.