Конспект уроку з теми “Однорідні члени речення. Узагальнення вивченого матеріалу”
Місце роботи: Маріупольська спеціалізована школа № 5
Методичний аналіз уроку
Особистістю людина стає поступово. На її формування впливає багато чинників. Серед них провідне місце належить рідній мові. Саме вона найглибше пронизує свідомість і підсвідомість людини, доносить інформацію про навколишній світ.
План – конспект уроку з української мови у 8 – му класі призначений для вчителя української мови та літератури. Це урок, на якому вчитель може перевірити рівень засвоєних знань з теми « Однорідні члени речення».
Розроблено із метою вироблення і закріплення навичок пунктуаційної грамотності, зосереджуючи увагу на вмінні працювати в групах, займатися пошуково – дослідницькою роботою. Поринаючи у чарівний світ квітів, удосконалювати пізнавальну і самоосвітню компетентність – виділяти речення з однорідними членами у тексті, визначати їх групи. Він орієнтований передусім на шкільну програму. Його доречно провести як узагальнюючий урок, який сприятиме формуванню свідомої, духовно багатої ососбистості, що володіє вміннями і навичками вільно й комунікативно доцільно користуватися засобами української мови.
Цей урок охоплює певні аспекти навчально – виховного процесу: узагальнення і систематизація знань, творче застосування на практиці набутих умінь і навичок, різні форми контролю. Він допоможе учням під час вивчення відокремлених членів речення( розрізняти однорідні члени та відокремлені).
Урок – колаж. В його основу покладено використання різних форм та методів роботи. Увага зосереджена та тому, що кожний учень повинен «поповнити своїми квітами чарівний букет знань»; учні отримують різноманітну їнформацію про світ квітів, яку необхідно усвідомити та обробити. Така модель навчання допоможе у невимушеній обстановці систематизувати знання учнів, а звернення до теми квітів викликатиме їнтерес, сприятиме пізнавальній активності.
Розроблений конспект уроку відображає інтеграцію інтерактивних технологій
/ кооперативного навчання, колективно – групового навчання,ситуативного моделювання, орпацювання дискусійних питань/. Учні отримують різноманітні завдання. Вони забезпечують можливість реалізувати особистісно – орієнтований підхід у навчанні. Кожен учень вчиться критично мислити, самостійно оцінювати виконані завдання, прислуховуватися до думок інших, аргументувати припущення, чітко формулювати висновки. Вчитель на уроці – координатор.
Удосконалюючи пізнавальну і самоосвітню компетентність, учням пропонується матеріал з народознавства, надається можливість самостійно його опрацьовувати.
На уроці учні працюють в зошитах, з інформаційним матеріалом, індивідуальнм картками. Для цього використовується мультимедійна дошка, проектор, екран, аудіо – та відеоматеріали.
Незважаючи на розмаїття нововведень, основною формою організації навчальної діяльності все ж таки залишається урок, який стимулює пізнавальну активність.
Конспект уроку
Урок емоційно забарвлений, простежується чітка інтеграція, широкий спектр інтерактивних прийомів. Захоплюйте учнів новим, залюблюйте їх у мову, практикуйте нестандартні уроки! У Вас це добре виходить!