super@urok-ua.com

Конспект уроку з теми “Однорідні члени речення. Узагальнення вивченого матеріалу”

Автор матеріалу: Конспект уроку з теми “Однорідні члени речення. Узагальнення вивченого матеріалу”

Методичний аналіз уроку

Особистістю людина стає поступово. На її формування впливає багато чинників. Серед них провідне місце належить рідній мові. Саме вона найглибше пронизує свідомість і підсвідомість людини, доносить інформацію про навколишній світ.

План – конспект уроку з української мови у 8 – му класі призначений для вчителя української мови та літератури. Це урок, на якому вчитель може перевірити рівень засвоєних знань з теми « Однорідні члени речення».

Розроблено із метою вироблення і закріплення навичок пунктуаційної грамотності, зосереджуючи увагу на вмінні працювати в групах, займатися пошуково – дослідницькою роботою. Поринаючи у чарівний світ квітів, удосконалювати пізнавальну і самоосвітню компетентність – виділяти речення з однорідними членами у тексті, визначати їх групи. Він орієнтований передусім на шкільну програму. Його доречно провести як узагальнюючий урок, який сприятиме формуванню свідомої, духовно багатої ососбистості, що володіє вміннями і навичками вільно й комунікативно доцільно користуватися засобами української мови.

Цей урок охоплює певні аспекти навчально – виховного процесу: узагальнення і систематизація знань, творче застосування на практиці набутих умінь і навичок, різні форми контролю. Він допоможе учням під час вивчення відокремлених членів речення( розрізняти однорідні члени та відокремлені).

Урок – колаж. В його основу покладено використання різних форм та методів роботи. Увага зосереджена та тому, що кожний учень повинен «поповнити своїми квітами чарівний букет знань»; учні отримують різноманітну їнформацію про світ квітів, яку необхідно усвідомити та обробити. Така модель навчання допоможе у невимушеній обстановці систематизувати знання учнів, а звернення до теми квітів викликатиме їнтерес, сприятиме пізнавальній активності.

Розроблений конспект уроку відображає інтеграцію інтерактивних технологій
/ кооперативного навчання, колективно – групового навчання,ситуативного моделювання, орпацювання дискусійних питань/. Учні отримують різноманітні завдання. Вони забезпечують можливість реалізувати особистісно – орієнтований підхід у навчанні. Кожен учень вчиться критично мислити, самостійно оцінювати виконані завдання, прислуховуватися до думок інших, аргументувати припущення, чітко формулювати висновки. Вчитель на уроці – координатор.

Удосконалюючи пізнавальну і самоосвітню компетентність, учням пропонується матеріал з народознавства, надається можливість самостійно його опрацьовувати.
На уроці учні працюють в зошитах, з інформаційним матеріалом, індивідуальнм картками. Для цього використовується мультимедійна дошка, проектор, екран, аудіо – та відеоматеріали.

Незважаючи на розмаїття нововведень, основною формою організації навчальної діяльності все ж таки залишається урок, який стимулює пізнавальну активність.

Конспект уроку

Вікно перегляду документа

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Урок емоційно забарвлений, простежується чітка інтеграція, широкий спектр інтерактивних прийомів. Захоплюйте учнів новим, залюблюйте їх у мову, практикуйте нестандартні уроки! У Вас це добре виходить!