Документ описує урок, присвячений трагікомедії Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч», яка висвітлює проблему бездуховності людини, осліпленої прагненням до наживи. Метою заняття є допомога учням глибше зрозуміти ідейно-художній зміст твору, а також розвинути навички виразного читання, аналізу та інсценізації. Обладнання включає підручник, портрет письменника, Конституцію України та інші.
- Організаційний момент.
- Перевірка домашнього завдання та актуалізація знань учнів.
- Мотивація навчальної діяльності школярів і оголошення теми уроку.
- Сприйняття та засвоєння учнями нового матеріалу.
Зміст уроку охоплює аналіз ідей та героїв трагікомедії, осмислення впливу грошей на людську душу, роботу в групах за темами написання твору, його основною думкою, жанру і сюжету.
На уроці заплановано багато роботи. Учні навчаються за допомогою дієвих методів, обраних вчителем. Літературний диктант, робота в групах, асоціативне гроно та інші інтерактивні методи допомагають краще засвоїти матеріал.
Мені конспект уроку сподобався, хоча я не можу уявити як можна буде його втілити за 45 хвилин. Вчитель вдало підібрала різноманітні завдання, які допоможуть перевірити знання учнів та узагальнити їх, перевірити розуміння дітьми тексту. Розкриваючи проблематику твору, учні починають характеризувати образ Калитки. Сподобалося те, що вчитель не забув запитати про “сучасних Калиток”, хоча і в кінці уроку. Ще хотіла б порекомендувати – взяти за епіграф слова Шевченка, бо з епіграфом уроку роботи не було.