Опис досвіду роботи вчителя початкових класів Білик І.В.

Автор публікації
Автор матеріалу: Опис досвіду роботи вчителя початкових класів Білик І.В.
Посада: вчитель початкових класів
Місце роботи: Сугарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Сахновщинської районної ради Харківської області

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Основою успішного навчання впродовж всіх шкільних років є особливий вид діяльності людини – повноцінні навички читання. В усіх розвинених країнах стрімко зростає число дітей з тимчасовою затримкою розвитку. Вони поволі і погано читають, рахують, мають невеликий словарний запас, нестійку увагу, слабку пам’ять. Вони можуть вирости людьми з обмеженими здібностями та інтелектом. Внаслідок низького загальноосвітнього рівня ці діти зможуть оволодіти тільки простими спеціальностями. Гірше, того, вузький кругозір, обмеженість культурних інтересів часто призводять до того, що такі люди стають на шлях правопорушень.

Тому стає зрозумілим, яке величезне значення повинен приділяти вчитель початкової школи навчанню читання і яку відповідальність він несе перед учнем, його батьками, вчителями середньої школи. Тому тема досвіду «Удосконалення навичок швидкого , правильного, свідомого читання» є дуже актуальною.

Актуальність вибраної теми визначає ряд чинників.

По-перше, тим, що формування і розвиток навиків читання молодших школярів є найважливішою складовою частиною учбового і виховного процесу в початковій ланці загальноосвітньої школи, сприяє формуванню всесторонньо розвиненої особи.

По-друге, тим, що в нашій країні росте кількість дітей, які погано читають. Швидкість читання істотно впливає на успішність школярів. Підвищивши швидкість читання, ми можемо значно підвищити їх успішність.

По-третє, у дітей часто читання перетворюється на гіркі тортури. Багато дітей не хочуть і не люблять читати. Кожен вчитель повинен шукати шляхи виходу з даної ситуації. Для цього необхідно вивчати досвід інших педагогів, випробувати нові ідеї, технології навчання і розвитку повноцінного навику читання. Оволодіння повноцінним навиком читання для учнів є найважливішою умовою успішного навчання в школі по всіх предметах; разом з тим читання – один з основних способів придбання інформації і в позаурочний час. Як особливий вид діяльності читання представляє надзвичайно великі можливості для ідейно-політичного, розумового, естетичного і мовного розвитку учнів.

Читання повинно стати стежкою, що веде до вершин розумового, морального і естетичного виховання. Тому, інтерес до нього виховується не тільки для того, щоб діти стали грамотними людьми, а головним чином для того, щоб росли вони добрими.

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
0
(0)

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Вчитель до тих пір може називати себе вчителем поки вчиться. Автор пропонує свої досягнення для обговоренням іншим колегам, детально розповідає про розвиток читацьких навичок своїх учнів.

  2. Добре, що вчитель у своєму аналізу роботи шукає шляхи до дитини, до його інтересів, шукає стежину, що приведе учнів до книги. Інна Володимирівна пише: “Оволодіння повноцінним навиком читання для учнів є найважливішою умовою успішного навчання в школі по всіх предметах; разом з тим читання – один з основних способів придбання інформації і в позаурочний час.”. То було б дуже цікаво побачити, якими методами ви користуєтеся, що напрацювали, як учні оволоділи навичками читання. Дякую за роботу.

  3. Спасибі за докладний аналіз роботи. Ваш досвід цікавий, матеріал заслуговує уваги і обов’язково буде затребуваний колегами. Дуже цікаві педагогічні завдання ставите перед собою.Основа роботи будь-якого вчителя-визнання індивідуальності учня, створення необхідних і достатніх умов для формування ключових компетентостей, над чим Ви і працюєте.

  4. Й.Гете сказав:”Вчитися читати, думати над прочитаним – велика і благородна мета”. Саме таку важливу та актуальну тему для учнів, вчителів та батьків описує у своїй роботі Ірина Володимирівна. І не тільки описує, а й показує шляхи вирішення цієї проблеми, ділячись своїм педагогічним досвідом роботи. Переконана, що публікація авторки буде особливо цікавою та корисною для вчителів початкових класів. Дякую!

  5. Дуже цікаво ознайомитися з досвідом роботи вчителя початкових класів. Тема,над якою працює педагог, близька і мені. Інна Володимирівна вважає, що запорукою успішного читання є застосування інтерактивних методів навчання. Погоджуюся з думкою, що читацькі навички також розвиваються і засобами міжпредметних зв’язків. Мені сподобалася система роботи учителя. Є родзинки, які можна застосовувати і собі.Дякую.