Помилки портфоліо педагога. Як їх уникнути?

Автор публікації
Автор матеріалу: Помилки портфоліо педагога. Як їх уникнути?
Посада: Вихователь-методист
Місце роботи: Криворізький КДНЗ №14

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

На сучасному етапі розвитку освіти виникла необхідність впровадження в практику оцінки педагогічної діяльності такого способу пред’явлення професійних досягнень, який давав би об’єктивну інформацію про якість праці педагога, був здатний фіксувати динаміку змін якості професійної діяльності у міжатестаційний період, розкривав особистісні якості педагога як і в педагогічній діяльності, так і за її межами.

Всім цим вимогам найбільше відповідає такий метод представлення результативності професійної діяльності, як Портфоліо. Технологія портфоліо – це не тільки багатофункціональний інструмент оцінювання, а і засіб самооцінення педагогом власних досягнень, проектування особистого педагогічного напрямку роботи.
Використовуючи можливості ІКТ, розповсюдженим стало створення електронного портфоліо у вигляді презентації. Але, на жаль, помилки, що допускають автори, не дають повної картини та іноді лише погіршують враження.

Цей матеріал містить інформацію про більш поширені помилки портфоліо та допоможе їх уникнути. Сподіваюся, що кожен педагог, який зацікавиться створенням портфоліо, знайде корисний матеріал для реалізації власних задумів.

Вікно перегляду презентації

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
5
(1)

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Особисто для мене це дуже доречна публікація, адже я готуюсь до чергової атестації. Дякую за поради. Сподіваюсь, що колеги ознайомляться із такою актуальною роботою та використають її із користю для себе. Дякую!

  2. Робота дуже актуальна. Найбільше її розгляду потребують ті педагоги, які готуються до чергової атестації. Я вважаю, що кожен із колег візьме до уваги всі деталі порушеного питання. Дякую за гарні поради!

  3. Я вважаю, матеріал – корисний,на часі, особливо для тих учителів, хто атестуються. Робота над типовими помилками допоможе уникати їх. Дякую за рекомендації та поради. Дякую.

  4. Дякую за роботу. Оце готовлю портфоліо (обновляю), тож шукала щось нове – ви нагадали, чого не треба робити. Дуже корисний матеріал для початківців, та й для досвічених, бо дійсно бачиш часто такі помилки, про які ви розповідаєте.

  5. Дякую автору за корисну презентацію. В більшості ми говоримо про те, як треба робити портфоліо, а от такого матеріалу, як даний, у мене не було. Думаю, що було досліджено не один десяток портфоліо колег, поки не набрався такий матеріал. Буде дуже корисно познайомити голів методичних комісій та педпрацівників, що готуються до атестації.

  6. Інформація, яку подано в презентації, є чіткою, систематизованою, естетично оформленою. Виділені недоліки або ж помилки і насправді трапляються часто. Рекомендую показати наочно приклади правильно оформлених педагогічних портфоліо. Адже, як пказує практика, в мережі Інтернет є багато різного матеріалу, а знайти за взірець хороший матеріал – це вже половина роботи. Дякую.

  7. Дуже актуальний матеріал в передатестаційний період вчителів. Інформація й насправді є дуже корисною. Все чітко і доступно описано. Є безліч запропонованих варіантів портфоліо, тому дуже важко зосередитись і зрозуміти, який саме варіант буде найбільш вдалим. Велике спасибі за хороші поради.

  8. Цей матеріал сьогодні стане у пригоді особливо тим учителям, як проходять атестацію, оскільки за допомогою портфоліо педагог буде представляти свої напрацювання, результати роботи в міжатестаційний період. Я згідна з Іриною Олексіївною , що трапляються помилки при створенні електронного потрфоліо , тому що вчитель хоче викласти багато матеріалу, але необхідно відібрати найважливішу інформацію. Дякую за слушні зауваження та поради. Дякую. Рекомендую колегам звернути увагу на цю роботу.