Розробка уроку позакласного читання із зарубіжної літератури: “Про що співала скрипка. Воскресіння людської душі в оповіданні А. П. Чехова «Скрипка Ротшильда»”
Автор публікації
вчитель зарубіжної літератури
Місце роботи: Нововасилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Снігурівської районної ради
Посада: Місце роботи: Нововасилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Снігурівської районної ради
Урок розроблений для проведення в 10 класі як урок додаткового читання. Моя мета- підвести учнів до розуміння чеховської прози.
Завдання уроку:
- Проаналізувати, як Чехов відноситься до своїх героїв;
- Вчити розуміти співрозмовника;
- Вільно мислити в процесі діалогу;
- Шукати загальну істину;
- Формувати навички аналізу художнього твору;
- Розвивати асоціативне та логічне мислення;
- Естетичний смак;
- Формувати особистий погляд на світ;
- Вміння висловлювати та відстоювати свою точку зору;
- Виховувати добре ставлення до людей, співчуття, доброту, розуміння істинно-духовних ціннос-тей.
Конспект уроку
Вікно перегляду документа
Вікно перегляду презентації
Чехова вивчати складно, бо підтекст учні не завжди розуміють. Учитель продумала завдання. Урок гарний. Але хочеться звернути увагу на формулювання питаннь, щоб вони змушували роздумувати та давати розгорнуті відповіді. А тут автор уроку, на жаль, ставить питання, на які треба давати відповідь одним словом. Хоч є і доволі цікаві моменти. І зверніть увагу на фон, шрифти та колір в презентації – це важливо. Дякую, дещо з вашого уроку неодмінно візьму собі.
У системі інтерактивного навчання важливе місце належить уроку-діалогу. У творчій співпраці вчителя і учнів аналізується літературний твір. Педагог і десятикласники виступають як рівноправні суб’єкти навчального процесу. Дякую.
Суть творів Чехова – змалювання життя, душі людини у всій його потворності чи красі. Як тонкий психолог він не закликає нас змінюватись, а вчить на прикладах героїв своїх творів. На мою думку, учні на такому уроці теж багато чому навчаться. Вчитель майстерно добирає форму діалогу, щоб учні були активними та співпереживали з героєм.