mail@urok-ua.com

Розробки уроків із зарубіжної літератури для 5 класу з теми ”Казки народів світу”

У даній роботі запропонавано розробку серії уроків у 5-му класі за розділом «Казки народів світу». В розробках уроків широко представлено використання інтерактивних вправ на різних етапах навчальної діяльності таких як: «Асоціація», «Асоціативний диктант»; «Продовж речення» (діти не просто переказують зміст твору, а орієнтуються на запропонований епізод, що дозволяє вчителю швидко виявити рівень засвоєння учнями тексту твору); «Чорне-біле» (діти не просто дають оцінку діям героїв твору, а й аргументують свою відповідь, при цьому право на підтримку має будь-який варіант, якщо є чітка аргументація, тобто дітям не нав’язується загальна думка); «Переплутанка» (заслухавши епізод твору, в якому викладено спотворені факти, дії, характеристики образів, діти повинні їх помітити та поправити текст); «Акровірш» (прослухавши вірш, діти читають слово, утворене з початкових літер та аргументують його відповідність тексту); «Сходинки» ( діти прослідковують еволюцію образу твору , аналізуючи його вчинки на життєвому шляху); «Відкрита трибуна»; «Склади висловлювання».
По-перше, такі завдання ставлять учня перед необхідністю самостійно знаходити шляхи розв’язання, а отже, розпізнавати, аналізувати події, зіставляти їх і формулювати висновки. По-друге, робота з такими завданнями створює позитивну мотивацію навчання, пробуджує бажання знати. По-третє, самостійно відкриваючи для себе певні явища, учень дістає задоволення, впевненість у своїх здібностях, що зумовлює самореалізацію особистості.
Таким чином, стимулюючи активну пізнавальну діяльність учнів при аналізі художніх творів, сприяю формуванню ініціативної і самостійної особистості, наділеної творчою уявою та ініціативним мисленням.

Вікно перегляду документа

 

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
740

Один коментар

  1. Сама анотація одразу зацікавлює. Переглянула Ваш матеріал, який дуже сподобався. Уроки дуже гарні та насичені, вони відображають сучасну систему викладання. Ваші уроки і цікаві, і корисні, тому обов*язково їх використаю. Дякую!