Розробки уроків із зарубіжної літератури для 5 класу з теми ”Казки народів світу”

Автор публікації
Автор матеріалу: Розробки уроків із зарубіжної літератури для 5 класу з теми ”Казки народів світу”
Посада: вчитель зарубіжної літератури
Місце роботи: КЗО '' Майська загальноосвітня школа I-III ступенів

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

У даній роботі запропонавано розробку серії уроків у 5-му класі за розділом «Казки народів світу». В розробках уроків широко представлено використання інтерактивних вправ на різних етапах навчальної діяльності таких як: «Асоціація», «Асоціативний диктант»; «Продовж речення» (діти не просто переказують зміст твору, а орієнтуються на запропонований епізод, що дозволяє вчителю швидко виявити рівень засвоєння учнями тексту твору); «Чорне-біле» (діти не просто дають оцінку діям героїв твору, а й аргументують свою відповідь, при цьому право на підтримку має будь-який варіант, якщо є чітка аргументація, тобто дітям не нав’язується загальна думка); «Переплутанка» (заслухавши епізод твору, в якому викладено спотворені факти, дії, характеристики образів, діти повинні їх помітити та поправити текст); «Акровірш» (прослухавши вірш, діти читають слово, утворене з початкових літер та аргументують його відповідність тексту); «Сходинки» ( діти прослідковують еволюцію образу твору , аналізуючи його вчинки на життєвому шляху); «Відкрита трибуна»; «Склади висловлювання».
По-перше, такі завдання ставлять учня перед необхідністю самостійно знаходити шляхи розв’язання, а отже, розпізнавати, аналізувати події, зіставляти їх і формулювати висновки. По-друге, робота з такими завданнями створює позитивну мотивацію навчання, пробуджує бажання знати. По-третє, самостійно відкриваючи для себе певні явища, учень дістає задоволення, впевненість у своїх здібностях, що зумовлює самореалізацію особистості.
Таким чином, стимулюючи активну пізнавальну діяльність учнів при аналізі художніх творів, сприяю формуванню ініціативної і самостійної особистості, наділеної творчою уявою та ініціативним мисленням.

Вікно перегляду документа

 

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Сама анотація одразу зацікавлює. Переглянула Ваш матеріал, який дуже сподобався. Уроки дуже гарні та насичені, вони відображають сучасну систему викладання. Ваші уроки і цікаві, і корисні, тому обов*язково їх використаю. Дякую!