Урок читання в 3 класі Тема: “Учіться фантазувати” Василь Сухомлинський «Дід Осінник»
Автор публікації
вчитель початкових класів
Місце роботи: Генічеська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради
Посада: Місце роботи: Генічеська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради
Урок читання в 3 класі Тема. Учіться фантазувати. Василь Сухомлинський «Дід Осінник»
Мета. Продовжити ознайомлення учнів з творчістю В Сухомлинського; вдосконалювати навички правильного, свідомого читання; збагачувати активний словник учнів; розвивати вміння робити висновки та узагальнення, висловлювати свої думки в логічній послідовності; розвивати творчу уяву молодших школярів, їхню фантазію; виховувати любов до художнього слова.
Конспект уроку
Вікно перегляду документа
Вивчалася тема “Учіться фантазувати”, а таких завдань на уроці було недостатньо (саме фантазувати!). Вибачте, але передбачаю, що презентації не було, адже в конспекті лише один раз на неї посилання (до речі, не зрозуміла фрази:”На фоні слайдів про В.Сухомлинського учитель розповідає”). “Киннісо діД” — це не анаграма! Вибачте.
Дякую автору за чудову мету- навчити дітей мріяти, фантазувати, читати, висловлювати свої думки тощо. Це так важливо в наш час різних пристроїв та гаджетів. Урок логічно побудований, емоційний, ігровий, рухливий. Приваблює емоційне налаштування учнів на початку уроку, цікаві вправи, ігри, робота з текстом, мовленнєва розминка…Думаю, Ваші учні в захваті від таких уроків!
На початку уроку учитель створює робочий настрій, мотивує навчальну діяльність учнів. Підібрані врави готують третьокласників і до сприйняття матеріалу, до роботи над літературним твором. Відповідно до особливості вікової категорії учитель використовує ігри, які є дієвим інструментом в досягненні мети уроку.Педагог розвиває і творчий потенціал школярів – вони складають вірші. Дякую.
Твори В.О.Сухомлинського мають величезне виховне значення, при їх правильному тлумаченні можна виховати ЛЮДИНУ. Стосовно уроку: мовленнєву розминку слід розширити, діти повинні підготувати свій ротик, язичок до читання, різні види читання підібрані дуже точно, не вистачає роботи над текстом, з інтерактивними вправами (3-класники вже повинні вміти працювати з текстом). Закріплення проведено цікаво, є зв”язок з уроками природознавства. Задавати д/з. такого виду (на вибір) обдумано, але читати текст потрібно всім.Дякую за матеріал!!!!
Всі форми роботи на уроці продумані, корисні для здобуття учнями знань. Схвальної оцінки заслуговує тестова робота, яка дозволяє перевірити рівень засвоєних знань. Сучасним вимогам відповідає етап рефлексії – учні самостійно оцінюють результат своєї діяльності на уроці.
Дуже цінний методичний матеріал. Цікавою є мовна розминка з пропущеною буквою “і”.Гра “Рибки” розвиває навички мовчазного читання. “Веселі рими” спонукають дітей до творчості. Тести за змістом твору і перевіряють первинне сприймання, і готують до контрольного аудіювання. Урок якісно скомпонований. Спасибі вчителю за розробку!