Конспект уроку з позакласного читання для учнів 3 класу за навчальним посібником А.І. Мовчун, Л.І. Харсіка “Найкраще”: “Читайте байку – для науки”

Автор публікації
Автор матеріалу: Конспект уроку з позакласного читання для учнів 3 класу за навчальним посібником А.І. Мовчун, Л.І. Харсіка “Найкра...
Посада: вчитель початкових класів
Місце роботи: Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №27

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Конспект уроку з позакласного читання для учнів 3 класу за навчальним посібником А.І. Мовчун, Л.І. Харсіка “Найкраще”: “Читайте байку – для науки”
На сьогоднішній день особливо актуальною стає проблема розвитку читацької самостійності молодших школярів та потреба реорганізації позакласного читання в молодших класах, оскільки саме сформованість навичок самостійної роботи з книжкою є передумовою інтелектуального та духовного розвитку. Як відомо, духовне відображення українського народу неможливо уявити без живодайного впливу художньої літератури на формування національної самостійності, бо саме література є одним із активних чинників суспільного виховання совісті, моралі, загальнолюдських цінностей, інтелектуальності.
Мета позакласного читання – забезпечити педагогічне керівництво самостійним читанням учнів. Саме позакласне читання привчає, заохочує дітей до самостійного, вмілого, вдумливого читання книжки, газети, журналу. Воно має на меті розширити, поглибити знання, здобуті під час класного читання, познайомити учнів з широким колом доступної для учнів молодших класів літератури; розвивати за допомогою читання бажання і уміння вчитися; розвивати індивідуальні інтереси і нахили.
У пояснювальній записці до програми з літературного читання чітко визначається мета позакласного читання. Основними завданнями роботи з дитячою книжкою, роботи з інформацією у 2-4-х класах є розширення кола дитячого читання, формування читацької самостійності учнів, сприяння розвитку інформаційної культури молодших школярів.
Одним із засобів розширення кола дитячого читання – є посібник «Найкраще». Мета посібника «Найкраще» полягає в тому, щоби дати читачам уніфіковані, точні й, наскільки можливо, елементарно прості процедури (алгоритми) для опрацювання авторських оригіналів на всіх етапах видавничого процесу.

Конспект уроку

Вікно перегляду документа

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Якісно складений конспект уроку позакласного читання. Учитель робить акцент на розвитку читацької самостійності у дітей. Зважено використано колограму для повідомлення теми і мети. Повідомлення групи “біографів” компактні та змістовні. Продумана робота в групах з подальшою презентацією результатів. Ірино Дмитрівно, урок гарний, але зверніть увагу на збереження здоров я школярів. Не вистачає динамічних, релаксаційних пауз (особливо корисною на уроках літературного читання є офтальмологічна хвилинка).

  2. Новинкою для мене в конспекті стала гра “Пінг-понг”. Застосування групової роботи створює ситуацію успіху на уроці. Сподобалось проведення літературного аналізу у рубриці “Літературні секрети”. Вчитель залучає до співпраці під час задання домашнього завдання.

  3. Конспект уроку позакласного читання є продуманим і методично грамотним. Єдине пояснення терміну “АЛЕГОРІЯ – це інакомовлення: у творі алегоричному розповідаєтьсяпро щось одне, а треба розуміти зовсім інше, шукати прихований зміст.” на МОЮ ДУМКУ, є важким для 3 класників, можна сказати “Алегорія – зображення людей в образах тварин, предметів, явищ.Лисиця в байках постає алегорією хитрості, осел — глупства й упертості, свиня — невдячності й неві-гластва, лев — сили й влади, вовк — хижацтва.” тощо….А гра “пінг понг” є доречною. Обдуманою є робота над аналізом творів, Дякую за розробку.