Урок природознавства в 2 класі “Птахи і звірі взимку”

Автор публікації
Автор матеріалу: Урок природознавства в 2 класі “Птахи і звірі взимку”
Посада: вчитель початкових класів
Місце роботи: Москалівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Лановецького району, Тернопільської області

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі сприяє підвищенню його ефективності, всебічному і гармонійному розвитку особистості учнів, розкриттю їх талантів, суттєво впливає на зміст, форми, методи і засоби навчання. Вдало підібрані комп’ютерні програми забезпечують розвиток творчих здібностей, стимулюють пізнавальну активність, емоційну сферу та інтелектуальні почуття школярів. При цьому підвищується працездатність учнів, зацікавленість їх різними видами діяльності, поліпшується просторова уява, пам’ять, логічне мислення, розширюється їх світогляд. Тому комп’ютер має великі можливості вдосконалення навчально-виховного процесу.

На уроці з природознавства у 2 класі за темою: «Звірі і птахи взимку» застосовано інформаційно – комунікаційні технології на різних етапах уроку. Діти аналізують зміни погоди протягом зимових місяців, відгадують загадки – кросворди, дізнаються про те, що їх чекає на уроці. Перегляд відео про зимуючих птахів і звірів дає змогу дітям висловити свої почуття від побаченого та розказати про те, як турбуватися взимку про різних тварин. Весела відеофізкультхвилинка з лісовими звірятами дає змогу дітям відпочити. Предметні малюнки та роздатковий матеріал роблять урок цікавим та змістовним, допомагають розвивати творчі здібності та уяву дітей.

Різноманітність та велика кількість сучасних інноваційних педагогічних технологій вимагає від учителів пильної уваги та відповідної підготовки до їх вибору та впровадження в навчально-виховний процес початкової школи. Інноваційна діяльність передбачає сформованість у вчителя найвищого ступеня педагогічної творчості, оскільки суть такої діяльності передбачає оновлення педагогічного процесу, внесення прогресивного у традиційну систему навчання й виховання.

Вікно перегляду документа

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
0
(0)

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Продуманий кожен етап уроку. Попередня робота проведена не мала. В результаті успішного поєднання методів діти надовго запам’ятають отримані знання. Зміст матеріалу відповідає поставленим завданням і меті. Задум заняття реалізований повною мірою.

  2. Вчитель зазначає, що використовує під час уроку інформаційно-комунікативні технології, що робить урок інтерактивним. Спостерігається багато ігрових моментів, також діти повідомляють заздалегідь підготовану інформацію.

  3. Змістовний урок з використанням ІКТ (робота з комп ютером), інноваційними методами. Це і гра “Мікрофон”, і метод “Обери позицію”. Видно позаурочну роботу з учнями – підготовка їх до виступів з коротенькими розповідями про тварин. Під час узагальнення і закріплення матеріалу учням запропоновано багато незвичайних ігор та творча вправа.