Виховна година «Не потрап в лабіринт» розрахована на учнів І -ІІІ курсів професійно – технічних училищ
Місце роботи: Професійно-технічне училище №36 смт Новгородка
Виховна година „Не потрап в лабіринт“ розрахована на учнів І -ІІІ курсів професійно – технічних училищ. В ній можуть бути задіяні більше 30 дітей. Такий захід можна дати як показовий, відкритий.
Участь в ньому учнів дозволяє вихователю та практичному психологу значно розширити їх знання про наслідки вживання наркотиків; виробити негативне ставлення до першої проби будь-якого наркотичного засобу; навчати вмінню визначати людей із злочинними намірами „підсадити“ на наркотики (формувати навички безпечної поведінки та протистояння контактів із тими, хто вживає та розповсюджує наркотики); привести учнів до розуміння переваг здорового способу життя; формувати у підлітків активну життєву позицію; виховувати в них почуття відповідальності за власне життя і дії, а також життя інших людей; сприяти усвідомленню необхідності спілкуватися з дорослими; розвивати комунікативні навички, мовлення, логічного мислення, сприйняття, уваги, уяви, самостійності.
Психолог навчає на конкретних прикладах як підліткам можна відмовитися від проби наркотику, а вихователь під час проведення рольової гри „Пресинг“ допомагає учневі, який грає роль жертви, відмовитися викурити сигарету з наркотиком, використовуючи при цьому набуті знання.
Найбільше подобається учням рольова гра „Маріонетки“, в ході якої вони отримують картки з описом ситуацій та повинні відповісти, як будуть діяти в них.
Вдало проходить і робота в парах. Учні самостійно розподіляються на пари. Кожна пара отримує роздруковані картки, на яких подані ситуації, що стосуються ризику нарковживання, обговорює ситуацію та озвучує колективну думку.
Робота учнів у групах при підготовці антиреклами наркотиків у вигляді малюнка, сценки, пісні чи вірша дозволяє їм розкрити свій творчий потенціал за допомоги та підтримки практичного психолога та вихователя.
Виховна година
Вважаю, що Тетяна Павлівна створила дуже корисний для сьогодення матеріал, де запропонувала завдання учням, як уникнути ” дурного впливу лабіринту”, і чим частіше ми будемо проводити такі заняття, тім більше вірогідність того, що дитине не візьме сигарету чи наркотичну речовину. Добре, що психолог створила життєві ситуації. Дякую за розробку.